F3 – Joel Eriksson wygrywa C2 na Silverstone

Joel Eriksson wykorzystał zdobywcę pole position Calluma Ilotta i wygrał drugi wyścig Mistrzostw Europy F2 na torze Silverstone.

opublikowany 15/04/2017 à 12:52

Joel Eriksson (Motopark) zdominował drugi wyścig F3 Mistrzostwa Europy na Silverstone (Wielka Brytania). Szwed wykorzystał przewagę nad zdobywcą pole position Callumem Ilottem (Prema Powerteam) i wykorzystał słaby początek wyścigu Lando Norris (Carlin), zwycięzca wyścigu 1, który spadł na 8. pozycję.

Skandynaw ostatecznie zwyciężył z ponad 2-sekundową przewagą nad Brytyjczykiem, a na podium stanął Jake Hughes (Hitech GP), startując z 5. miejsca. Wyraźnie zyskał przewagę nad Maximilianem Güntherem (Prema Powerteam), który na starcie utrzymał 4. miejsce.

Jake Dennis (Carlin) po świetnej walce z Mick Schumacher (Zespół Premy Power). Syn siedmiokrotnego mistrza świata zemścił się na koledze z drużyny Guanyu-Zhou który podążał za nim na 7. pozycji. Lando Norris ostatecznie musiał zadowolić się 9. miejscem, za swoim kolegą z drużyny Jehanem Daruvalą.

Trzeci wyścig Mistrzostw Europy F3 odbędzie się w najbliższą niedzielę 3 kwietnia o godzinie 16:10 (czasu francuskiego).