F3 – Lance Stroll przeciwstawia się Hubertowi

Lance Stroll umocnił swoją przewagę w mistrzostwach, wygrywając trzeci wyścig F3 na torze Norisring, przed Anthoine Hubertem.

opublikowany 26/06/2016 à 11:13

Lance Stroll (Prema Powerteam) odniosło kolejne zwycięstwo na koniec trzeciego wyścigu F3 Mistrzostwa Europy na Norisringu. Kanadyjczyk wykorzystał liczne przerwy w wyścigu spowodowane kolizjami, aby utrzymać swoją pozycję, nawet jeśli Anthoine Hubert (Van Amersfoort Racing) w lusterkach wisiał groźnie aż do flagi w szachownicę.

Lider mistrzostw opuszcza Norisring z 86-punktową przewagą nad kolegą z drużyny Maximilianem Güntherem, piątym w wyścigu, a Callum Ilott (Van Amersfoort Racing) zajął siódme miejsce po karze przesunięcia o dziesięć miejsc na starcie za wymianę silnika. .

Sergio Sette Camara (Motopark) stanął na podium po objęciu prowadzenia nad Maximilianem Güntherem na początku wyścigu i odparciu ataków Guan Yu Zhou (Motopark), który zajął czwarte miejsce. Nick Cassidy (Prema Powerteam) po starcie z 19. pozycji zajął szóste miejsce.

George Russell będzie musiał cofnąć się o pięć miejsc w pierwszym wyścigu na torze Zandvoort (Holandia), który odbędzie się 1 lipca po zderzeniu z Joelem Erikssonem (Motopark) podczas ostatniego wydarzenia na torze Norisring. Brytyjczyk uderzył Szweda, gdy obaj kierowcy walczyli o ósme miejsce.

Wyniki trzeciego wyścigu Mistrzostw Europy F3 na torze Norisring

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Mistrzostw Europy F3 na torze Norisring w numerze AUTO 2069tygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.