F3 – Stroll i Eriksson na pole position na Hockenheim

Lance Stroll i Joel Eriksson zwyciężyli w kwalifikacjach do wszystkich trzech wyścigów Mistrzostw Europy F3, które rozgrywają się na torze Hockenheim.

opublikowany 14/10/2016 à 19:31

Lance Stroll (Prema Powerteam) wywalczył pole position w dwóch pierwszych wyścigach ostatniego spotkania sezonu 2016 F3 Mistrzostwa Europy rozgrywane w Hockenheim. Aktualny mistrz skorzystał z dyskwalifikacji Davida Beckmanna (Mücke Motorsport), autora pole position w pierwszym wyścigu, po czym został sprawdzony z płaskim dnem niezgodnym z przepisami.

Kanadyjczyk będzie zatem dzielić pierwszy rząd stawki pierwszego wyścigu ze swoim kolegą z drużyny Maximilianem Güntherem, a Jake Hughes (Carlin) i Nick Cassidy (Prema Powerteam) wystartują z drugiego rzędu. Dzięki piątej pozycji Ralfa Arona włoski zespół umieścił swoje cztery samochody w pierwszej piątce.

Kandydat na stanowisko następcy Felipe Massy na stanowisku Williams wygrał nowy w drugiej sesji kwalifikacyjnej i wystartuje przed Jake'em Hughesem i Joelem Erikssonem (Motopark). Kanadyjczykowi udało się zdobyć pole position do trzeciego wyścigu na drugim najszybszym okrążeniu i wystartuje przed Jake’em Hughesem i Callumem Illottem (Van Amersfoort Racing). Lance Stroll wystartuje z piątej pozycji z tyłu Lando Norris (Mops).

Anthoine Hubert (Van Amersfoort Racing) podczas trzech weekendowych wyścigów będzie startował z 6., 11. i 9. miejsca.