Jehan Daruvala powraca do sukcesów w FIA F3

Jehan Daruvala wygrywa sprinterski wyścig FIA F3 w Barcelonie i wraca do sukcesów w tej kategorii.

opublikowany 12/05/2019 à 11:10

Pierre Tassel

Od Spa w 2018 roku w Mistrzostwach Europy FIA F3, Jehan Daruvala (Wyścigi Premy) nie osiągnęła już sukcesu na tym poziomie. Koniec głodu dla Hindusa, który w najbliższą niedzielę zwycięży w wyścigu sprinterskim w Barcelonie w nowym FIA F3.

Daruvala zbudował swój sukces pokonując w pierwszym zakręcie opiekuna pole position Niko Kari (Trident). Nieco dalej w peletonie doszło do kolizji na drugim zakręcie z udziałem Jake’a Hughesa (HWA), Guanyu-Zhou (Uni-Virtuosi), Artem Petrov (Jenzer) i Raoul Hyman (Sauber Junior Team by Charouz) wpychają na tor samochód bezpieczeństwa.

Samochód bezpieczeństwa przygasł pod koniec 5. okrążenia... po czym powrócił do akcji niecałe pięć okrążeń później, po wyeliminowaniu Simo Laaksonena (MP Motorsport), wepchniętego w ścianę przez wracającego do wyścigu Alexa Peroniego (Campos Racing). właściwą trajektorię po zejściu na brzeg.

Wyścig został wznowiony pod koniec 11. okrążenia, a Daruvala nadal prowadził przed Kari. Jeśli Daruvala nie będzie się martwił o zwycięstwo, walka o podium będzie obfitować w znacznie więcej akcji, w której udział wezmą Niko Kari, Max Fewtell (ART Grand Prix), Juri Vips (Hitech GP) oraz rezydenci Prema Racing Robert Shwartzman i Marcus Armstrong .

Ostatecznie to Vips stanął na drugim stopniu podium po wyprzedzeniu Kariego dwa okrążenia od bramki podczas hamowania przed pierwszym zakrętem. Shwartzman, zwycięzca pierwszego wyścigu, zajął 1. miejsce przed Armstrongiem, po objęciu prowadzenia dwa okrążenia przed metą.

Christian Lundgaard (ART Grand Prix) zajął 6. miejsce, wyprzedzając swoich kolegów z drużyny Davida Beckmanna i Maxa Fewtrella, którzy przez całą imprezę spadali w rankingach.

Zapoznaj się z pełną relacją z wydarzenia FIA F3 w Barcelonie, w numerze 2216 AUTOtygodniowo, dostępny od jutra wieczorem w wersji cyfrowej i od tej środy w kioskach.