Novalak staje na podium po raz pierwszy i wygrywa Lawson

Startujący z pole position Franco-Szwajcar Clément Novalak zajął 3. miejsce w drugim wyścigu wygranym przez Liama ​​Lawsona (Hitech) w Austrii w niedzielny poranek.

opublikowany 05/07/2020 à 10:45

Dziesiąty w wyścigu 1 wygrał przez Oskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , (Prema) w tę sobotę, Clément Novalak (Carlin) w tę niedzielę wystartował z pole position do drugiego wyścigu rozgrywanego na torze czerwony Byk Pierścień. Młody mężczyzna (19 lat), ścigający się na brytyjskiej licencji, swoje pierwsze podium zdobył dopiero w drugim wyścigu w F3, wygrał Nowozelandczyk Liam Lawson (Hitech) przed Holendrem Richardem Verschoorem (MP Motorsport).

Pomimo dobrego startu Novakowi nie udało się wypracować wystarczającej przewagi nad Davidem Beckmannem i Liamem Lawsonem na pierwszych okrążeniach, zanim włączono DRS. Wyprzedzony przez obu mężczyzn w czwartym zakręcie, Francuz był 4. na 3. okrążeniu, po czym wykonał wspaniały manewr na 5. zakręcie, wskakując do Beckmanna i odzyskując 3. miejsce (2. okrążenie). Z tyłu, to z Richardem Verschoorem walczył Clément Novalak, ostatecznie zajmując 11. miejsce, tuż za Holendrem, pomimo pojawienia się samochodu bezpieczeństwa cztery okrążenia przed końcem, po tym jak Roman Stanek (3 lat, Charouz) uderzył w styropianowy znak wskazując strefę DRS (zakręt 16).

Pourchaire'a pechowy

Ze swojej strony Théo Pourchaire (ART) miał zacięty wyścig. Pochodzący z Grasse (Alpy-Maritimes) startujący z 13. miejsca awansował najpierw o trzy pozycje i praktycznie wszedł do punktów (10. w rundzie 3.). Przed złamaniem przedniego skrzydła, zaskoczony nagłym zatrzymaniem się jednomiejscowy Alexa Peroniego (Campos), ofiary awarii mechanicznej. Posiadający dobre tempo, ale pechowy Pourchaire podczas swojego weekendu szkoleniowego ostatecznie zajął 19. miejsce, po kilku wyprzedzeniach pod koniec wyścigu.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z F3 na Red Bull Ring sporządzoną przez naszego specjalnego korespondenta w numerze 2268 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od tej środy w kioskach.