Vergne przejmuje kontrolę nad F3 UK

Jean-Eric Vergne zwyciężył w dwóch z trzech wyścigów pierwszej rundy brytyjskich mistrzostw F3 na torze Oulton Park. Bardzo dobry początek obiecującego Francuza.

opublikowany 05/04/2010 à 18:02

Artykuł wstępny

W ten weekend Jean-Eric Vergne rozpoczął swój maraton 2010. Jeśli Francuz będzie priorytetem dla tych mistrzostw F3 Brytyjczyk – w poprzednich dwóch latach wygrał Jaime Alguersuari i Daniel Ricciardo, ??współpracownicy?? z czerwony Byk Junior Team - wystartuje także w mistrzostwach Formuły Renault Seria 3.5, która rozpocznie się w dniach 16–18 kwietnia w Motorland Aragon.

W ten weekend „JEV” spotkał się w Oulton Park, miejscu pierwszych trzech wyścigów sezonu 2010 F3 UK. Kierowca zespołu Carlin Motorsport doskonale rozpoczął sezon, ustanawiając dwa najlepsze czasy w kwalifikacjach. W tym sezonie pierwszy najlepszy czas zapewnia miejsce na starcie do trzeciego wyścigu, drugi najlepszy czas decyduje o pozycji na starcie pierwszego wyścigu. Ostateczna klasyfikacja, poprzez częściowe odwrócenie pierwszych pozycji, wyznacza pola startowe do drugiego wyścigu.

Jean-Eric Vergne wygrał już pierwszy wyścig w sobotę, startując z pole position, a w poniedziałek startując z siódmej pozycji, był piąty w drugiej rundzie. W trzecim wyścigu Francuz ponownie zwyciężył przed Brytyjczykiem Oli Webbem. „ To był bardzo dobry wyścig, komentuje Jean-Eric Vergne. Atakowałem mocno do połowy wyścigu, po czym zwolniłem i starałem się nie popełnić żadnego błędu. To wystarczyło i jestem naprawdę zadowolony. »

Francuz opuszcza Oulton Park jako lider mistrzostw z 50 punktami, o 17 punktów lepszymi od Oli Webba, jego najbliższego prześladowcy. Następne spotkanie od 1 do 2 maja na Silverstone, dla trzech nowych wyścigów. Do tego czasu kierowca Red Bull Junior Team weźmie udział w otwarciu mistrzostw Formuły Renault 3.5 Series w Motorland Aragon w dniach 16–18 kwietnia.