Prema utrzymuje kontrolę we FRECA, Paul Aron wygrywa wyścig 2

Po zwycięstwie swojego kolegi z drużyny Dino Beganovica dzień wcześniej w wyścigu 1, opiekun pole position Paul Aron poprawił swój wynik, wygrywając wyścig 2.

opublikowany 24/04/2022 à 14:47

Jeremy’ego Satisa

Paul Aron wygrał drugi wyścig weekendu na Monzy. © 2022 Klaas Norg / Holenderska Agencja Fotograficzna.

Pierwszy wyścig nie przypadł mu do gustu w deszczu, bez zdobytych punktów. Jednak Paul Aron nie dał się pokonać i w tę niedzielę wyrównał rekord, zdobywając pole position. Pilot Mercedes udało mu się przekuć to w zwycięstwo, swoje pierwsze w sezonie, po zajęciu w zeszłym roku trzeciego miejsca w mistrzostwach.

Prema, który już w zeszłym roku czuł się bardzo dobrze podczas ostatnich dwóch rund roku w Mugello, a następnie na Monzy, potwierdził swoją dobrą formę, dominując we wszystkich sesjach weekendu. Dino Beganovic, zwycięzca sobotniego wyścigu 1, w niedzielę zakończył wyścig za Aronem.

Szwedzi Ferrari Driver Academy, pierwszy lider mistrzostw na koniec tej rundy, już na drugim okrążeniu pokonała Gabriele Mini (ART Grand Prix), a Włoch zamknął podium. Wydaje się, że wprowadzenie systemu push-to-pass przyniosło rezultaty, ponieważ zaobserwowano liczne przekroczenia.

W tej krótkiej grze szczególnie wyróżnił się Michael Belov (MP Motorsport). Rosjanin, który oczywiście ściga się pod sztandarem FIA, startując z 5. pozycji, zajął 9. miejsce. Znakomity początek sezonu także dla Kasa Haverkorta (Van Amersfoort), który dzień wcześniej zajął dobre 4. miejsce, po zajęciu piątego miejsca.

Po stronie francuskiej panujący wicemistrz Hadrien David (GP R-ace) błyszczał najbardziej. Startując z 7. pozycji, Francuz zajął to samo miejsce. Po wyprzedzeniu przez Biełowa pokonał Sebastiana Montoyę (Prema). Znakomity wynik debiutanta Macéo Capietto (Monolite Racing), który zdobył swój pierwszy punkt (10. miejsce) tuż przed swoim rodakiem Sami Meguetounifem (MP Motorsport). Dwaj koledzy z drużyny FA Racing, Victor Bernier i Esteban Masson, zajęli odpowiednio 17. i 22. miejsce. Owen Tangavelou (G4 Racing) jest 26.