Latifi najlepiej wystartował na Hungaroringu

Nicholas Latifi wygrał pierwszy weekendowy wyścig F2 na Węgrzech po najlepszym starcie na starcie.

opublikowany 03/08/2019 à 12:23

Nicholas Latifi (Dams) zapewnił sobie zwycięstwo obejmując prowadzenie już na starcie pierwszego wyścigu F2 weekend na Węgrzech. Startujący z 3 pozycji młodszy kierowca r Williams pokonać opiekującego się pole position Nycka de Vriesa (ART GP), a także Luca Ghiotto (UNI-Virtuosi), a następnie utrzymali kontrolę aż do flagi z szachownicą.

Nyck de Vries obronił jednak pozycję lidera mistrzostw zajmując drugie miejsce, z kolei Jack Aitken (Campos Racing) stanął na podium startując z 7. pozycji. Po zdobyciu dwóch miejsc, gdy zgasły światła, mieszkaniec ul Renault Akademia Sportu awansowała o dwa kolejne miejsca wobec Mick Schumacher (Prema Racing) i Luca Ghiotto w boksach.

Luca Ghiotto był w stanie zająć dopiero 6. miejsce. Choć dobiegł do mety przed Sergio Sette Camarą (Dams) i Nobuharu Matsushitą (Carlin), Włoch został ukarany karą za wykroczenie w ramach systemu wirtualnego samochodu bezpieczeństwa.

Mick Schumacher powinien wystartować z pole position do drugiego wyścigu po zajęciu ósmej pozycji za Jordanem Kingiem (MP Motorsport). Niemiec skończył z przodu Guanyu-Zhou (UNI-Virtuosi) i Callum Ilott (Sauber Junior Team by Charouz).

Niekonwencjonalna strategia obejmująca długi pierwszy przejazd nie opłaciła się Anthoine’owi Hubertowi (BWT Arden). Francuz wprawdzie ustanowił najlepsze okrążenie w wyścigu, ale jego 11. pozycja nie pozwoliła mu na zdobycie dwóch dodatkowych punktów. Jego rodak Giuliano Alesi (Trident) zajął 13. miejsce z tyłu Nikita Mazepin (ARTGP).

aktualizacja. Komisarze w końcu zdecydowali usunąć kary dla Luca Ghiotto i Jordana Kinga. Włoch zajmuje 4. miejsce przed Sergio Sette Camarą i Brytyjczykiem.

Wyścig F2 Race 2 na Hungaroring odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 11:25. Będzie transmitowany na żywo w Canal+ Décalé.