Wyścig główny wygrywa Nikita Mazepin

Nikita Mazepin wygrał w sobotę w Mugello główny wyścig Grand Prix Toskanii Formuły 2, startując z 14. pozycji. Mick Schumacher nowym liderem mistrzostw.

opublikowany 12/09/2020 à 18:21

Jeremy’ego Satisa

I dwa za Nikita Mazepin ! W sobotę na torze Mugello, po wyścigu głównym, który wygrał na Silverstone, rosyjski kierowca odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie. Pokonał swojego kolegę z drużyny w Hitech Luca Ghiotto i Szwajcara Louisa Deletraza (Charouz).

Rosjanin zaliczył znakomity powrót po starcie z 14. miejsca. Przede wszystkim doskonale poradził sobie z pojawieniem się dwóch samochodów bezpieczeństwa, co całkowicie zmieniło wygląd wyścigu. Wszystko zaczęło się na 22. okrążeniu, kiedy Giuliano Alesi (HWA Racelab) został zmuszony do zaparkowania samochodu na żwirze z powodu kolejnego problemu technicznego.

Po ponownym uruchomieniu Yuki tsunoda (Carlin) zaatakował Daniela Ticktuma (DAMS) o 3. miejsce, ale obaj mężczyźni dotknęli się i Brytyjczyk upadł, kończąc wyścig na 17. miejscu. Mazepin skorzystał z okazji i dzięki nowym oponom awansował z 8. na 3. miejsce.

Schumacher nowy lider

W tym samym czasie Aitken-Zhou-Schumacher znokautował dwa pierwsze miasta. Doprowadziło to do pojawienia się nowego samochodu bezpieczeństwa na pięć okrążeń przed końcem. Tym razem Christian Lundgaard, wciąż na prowadzeniu, nie poradził sobie dobrze ze wznowieniem wyścigu i pod koniec pierwszej prostej został wessany przez dwóch kierowców Hitech, Mazepina i Ghiotto.

Ten sukces pozwala Mazepinowi ponownie wystartować w wyścigu o tytuł, zajmując 4. miejsce w rankingach kierowców. Ale dobra operacja to zasługa Micka Schumachera (Prema). Jego 5. miejsce w połączeniu z wycofaniem się Roberta Shwartzmana (Prema) na 18. okrążeniu i ostatnim 12. miejscem Calluma Ilotta (UNI-Virtuosi) pozwala Niemcowi po raz pierwszy w sezonie objąć prowadzenie w mistrzostwach przed Ilottem i Shwartzmanem.