Trzeci pole position dla Yuki Tsunody

Dzięki doskonałemu ostatniemu okrążeniu Yuki Tsunoda zdobył swoje trzecie pole position w sezonie, tuż pod nosem swojego kolegi z drużyny Jehana Daruvali. Dlatego pierwszy rząd będzie się składał z dwóch pilotów Carlin.

opublikowany 25/09/2020 à 13:46

Jeremy’ego Satisa

I trzy za Tsunodę ! Protegowany czerwony Byk ustanowił trzecie pole position w swoim sezonie Formuła 2. Japoński kierowca kosztem ostatniego szybkiego okrążenia ukradł pole position swojemu koledze z drużyny Jehanowi Daruvali o 6 tysięcznych sekundy. Znakomity wynik indyjskiego kierowcy, który od pierwszej rundy walczy o swój wielki debiut w mistrzostwach.

Obaj panowie będą mieli w lusterkach lidera klasyfikacji kierowców Mick Schumacher (Prema), przyzwyczajony do burzliwych początków. Niemiec ustanowił trzeci najszybszy czas w kwalifikacjach, tuż przed swoim wicemistrzem mistrzostw, Callumem Ilottem (UNI-Virtuosi), który zajął 4. miejsce. Trzeci w mistrzostwach Christian Lundgaard (ART Grand Prix) jest szósty, za Lucą Ghiotto (Hitech), wobec którego toczy się śledztwo w związku z przeszkadzaniem zawodnikowi na początku sesji.

Po raz pierwszy za kierownicą A jednomiejscowy MP Motorsport, Giuliano Alesi ustanowił 21. czas, a jego następca Jake Hughes (HWA Racelab) uplasował się na obiecującej 15. pozycji. Zwróćcie uwagę na 7. i 10. miejsce dwóch miejscowych na scenie, Roberta Shwartzmana (Prema) i Nikita Mazepin (Hitech).