Damiano de Tommaso zwycięzca Rally di Roma Capitale, Yoann Bonato 3. miejsce

Na zakończenie drugiego etapu włoskiej rundy mistrzostw ERC zwyciężył kierowca Skody Rally2 Evo, wyprzedzając swojego rodaka Simone Campedelliego. W tej walce Yoann Bonato wywalczył 3. miejsce w finałowym ES. Bez przeciwnika w RGT Raphaël Astier wygrał podobnie jak Laurent Pellier w ERC4.

opublikowany 24/07/2022 à 17:17

Loïc ROCCI

Oprócz tego, że nadal mam do rywalizacji 92,72 km w zawodach w ramach 2e etapie zawodnicy musieli stawić czoła bardzo wysokim temperaturom. Jeśli Andrea Crugnola potwierdził swoje pierwsze miejsce na początku rywalizacji, doświadczył problemów z akceleratorem, co pozwoliło Damiano De Tommaso przejąć stery. 26-letni Włoch nie odpuścił i po raz pierwszy zwyciężył w Rzymie, pokonując jednocześnie stałych bywalców.ERC. Kierowca Fabii evo2 wyprzedził swojego rodaka Simone Campedelliego (Fabia evo) o 10 s4 i Yoanna Bonato.

Yoann Bonato i Benjamin Boulloud zajęli 3. miejsce na Power Stage (czerwony Byk Pula treści)

Francuz wystartował z 4e dziś rano 8s7 za mną na 3e. Pod koniec bardzo dobrego dnia, podczas którego on i jego pilot Benjamin Boulloud wiedzieli, jak dobrze wykorzystać opony Michelin, Francuzom zabrakło zaledwie 0 sekund, aby wrócić na Efrena Llarenę na początku Power Stage. Bonato wyprzedził Hiszpana i zanotował swoje 1e podium sezonu w ERC. 4e, Llarena robi kolejny krok w stronę tytułu.

Raphael Astier zwycięzca kategorii RGT Cup (Pula zawartości Red Bull)

W Pucharze RGT napięcie było znacznie mniejsze. Dla 3e rundzie tych zawodów pojedynek Raphaëla Astiera z Manu Guigou został przerwany odejściem w ostatnią sobotę rano. Dzięki temu sukcesowi pilotAlpine w mistrzostwach spisał się znakomicie. Autor ostrożnego startu, Laurent Pellier, wczoraj stopniowo zwiększał tempo, aby wyprzeć Andreę Mabelliniego z pierwszego miejsca i uciec na prowadzenie. Dziś zupełnie nie martwił się o wygraną w kategorii Rally4. Kolejna impreza ERC odbędzie się na Rajdzie Barum w Czechach pod koniec sierpnia (26-28).

Laurent Pellier zwycięzca kategorii ERC4 (pula treści Red Bull)