Ken Block ginie w wypadku na skuterze śnieżnym

Słynny amerykański pilot i kaskader Ken Block zginął 2 stycznia 2023 roku w wieku 55 lat w wypadku na skuterze śnieżnym.

opublikowany 03/01/2023 à 05:36

Artykuł wstępny

0 Zobacz komentarze)

Ken Block ginie w wypadku na skuterze śnieżnym

Ken Block zmarł w wieku 55 lat. ©Audi

Sieci społecznościowe rozpoczęły się od szelestów, a następnie oficjalny komunikat napisany na czarnym tle potwierdził smutną wiadomość:

„Z najgłębszym żalem możemy potwierdzić, że Ken Block zmarł dzisiaj w wypadku na skuterze śnieżnym. Ken był wizjonerem, pionierem i ikoną. A przede wszystkim ojciec i mąż. Będzie nam go niesamowicie brakować. „. Do wypadku doszło w Woodland w stanie Utah.

Kenneth Paul Block, Amerykanin urodzony 21 listopada 1967 roku w Long Beach (Kalifornia) był po raz pierwszy znany w Stanach Zjednoczonych z uprawiania bardzo modnych wśród młodych Amerykanów sportów ekstremalnych, takich jak jazda na deskorolce i motocrossie oraz wszystko, co jest z tym związane narciarstwo.

Zdatny do biznesu, w 1990 roku był współzałożycielem marki odzieży sportowej przeznaczonej dla tego uniwersum DC Shoes, którą wpadł na pomysł promowania w filmach emitowanych w Internecie. Jego międzynarodowa sława eksplodowała produkcją filmów krótkometrażowych, w których stworzył niesamowite sceny driftu i innych poślizgów za kierownicą pojazdów mechanicznych z doładowaniem, słynną Gymkhaną, które zgromadziły setki milionów wyświetleń. Miał kolejno kontrakty z Subaru, Fordem, a następnie Audi.

Prawdziwy miłośnik sportów motorowych, nie zawaha się zaryzykować swojego wizerunku w rywalizacji ze światowymi referencjami WRCZ Rallycross lub wspinaczka górska. Ken Block, żartowniś w parkach serwisowych, był kochany przez wszystkich, co było na tyle rzadkie, że należało to podkreślić. Jego żonie Lucy, trójce dzieci i wszystkim bliskim AUTOhebdo składa najszczersze kondolencje.

CZYTAJ TAKŻE > WIDEO – Najlepsza Gymkhana Kena Blocka z elektrycznym Audi S1 ​​Hoonitron

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz