Côte Fleurie – i 3 dla Cuoq!

Po powrocie na pierwsze miejsce po wymianie turbosprężarki w swoim C4 WRC na koniec pierwszej pętli tego ostatniego etapu, Jean-Marie Cuoq po raz trzeci wpisał się na listę zwycięzców zawodów w Normandii.

opublikowany 26/02/2022 à 22:52

Emmanuela Nauda

0 Zobacz komentarze)

Côte Fleurie – i 3 dla Cuoq!

Karnet 3 dla Jean-Marie Cuoqa © Pics-Motorsport

W sobotnie popołudnie w zespole Jean-Marie Cuoqa podczas powrotu C4 atmosfera była napięta WRC na lotnisku Deauville-Normandie na końcu pierwszej pętli. I nie bez powodu mechanicy musieli wymienić turbosprężarkę w niecałe trzydzieści minut. Misja wykonana.

Od tego momentu Ardéchois nie miał już więcej pytań do zadawania i musiał odzyskać swoje 24”5 za Erikiem Brunsonem (Polo GTi R5) w ciągu ostatnich sześciu ofert specjalnych. Równanie nie było proste w starciu z ośmiokrotnym zwycięzcą konkursu rallye który nie miał zamiaru przyznać się do porażki, pomimo różnicy w osiągach pomiędzy WRC i R5 na suchych odcinkach specjalnych.

Brunson nie poddawał się, ale Cuoq na każdym przystanku pokazywał pewną siebie minę, co pokazało jego swobodę za kierownicą C4 WRC i odzyskał prowadzenie w rajdzie w SS 10 z 5-calową przewagą nad kierowcą CXNUMX WRC Polo, tuż przed dwoma ostatnimi nocnymi etapami. W tych warunkach i przy przewadze pola Brunson mógł mieć nadzieję na dokonanie „zamachu stanu”. Norman próbował wszystkiego i po korkociągu stracił minutę na wadliwym biegu wstecznym. Mecz dobiegł końca, a Cuoq musiał jedynie wystąpić w ostatnim odcinku specjalnym, zanim stanął na podium w Trouville-sur-Mer.

W drodze po zwycięstwo w 2018 roku, aby zdobyć nowe podium na torze Côte Fleurie, Pierre Ragues (Polo GTi R5) przebił oponę, wchodząc w linę w SS 8. „To moja wina” – przyznał. Nowy prezes Ligi Normandii musiał następnie wrócić do Christophe’a Wilta (Polo GTi R5) i Marca Amourette’a (C3 Rally2). Jeśli uda mu się dogonić  w sprawie kierowcy Polo Ragues tracił zęby na Marcu Amourette, coraz pewniejszy w swoim Rally2, „pomimo pewnych problemów, które będą musiały zostać przeanalizowane w tym tygodniu. »

Pierre Ragues poniósł porażkę u stóp podium © Damien Saunier

Po raz pierwszy na własnym terenie, za kierownicą DS 3 R5, Alexis Flambard znalazł się w pierwszej piątce.

Rallye de la Côte Fleurie był także gospodarzem pierwszej rundy mistrzostw Rajd Michelin. Eric Brunson zdobył maksymalną liczbę punktów w klasyfikacji pojazdów z napędem na cztery koła. W trybie „pełnego ataku” swoim Clio Rally5 Antoine Massé odniósł zwycięstwo w wersji z napędem na dwa koła.

Końcowy ranking 51. edycji Rallye de la Côte Fleurie:

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz