Jordan Berfa Mistrz Francji w rajdach lądowych

Jordan Berfa zdobył tytuł mistrza Francji w rajdach szutrowych na zakończenie 27. edycji wyścigu Vaucluse, w którym zwyciężył Lionel Baud.

opublikowany 13/11/2017 à 12:23

Jordania Berfa (Hyundai i20 R5) a beau avoir échoué au pied du podium de la 27e édition du Rajd samochodowy 22-letni kierowca Terre du Vaucluse zdobył jednak tytuł mistrza Francji w rajdach lądowych. Jego weekend był skomplikowany, gdy na siódmym miejscu doznał przebicia opony, co nie przeszkodziło mu w zapewnieniu sobie zwycięstwa w kategorii w Grupie R.

„Jakie to miłe uczucie!, przyznał ten, który jest następcą Jean-Marie Cuoqa. Zdobycie tytułu to po prostu coś ekstra. Cały zespół wykonał niesamowitą robotę przez cały sezon, aby zapewnić nam taki wynik! Chcę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym projekcie i dziś jestem najszczęśliwszy! »

Jordan Berfa miałby wiele do zrobienia, aby powalczyć o pierwszą trójkę, a podium zmonopolizowała drużyna WRC.

Lionel Baud (DS 3 WRC) zdominował zawody od początku do końca, odnotowując swój drugi z rzędu sukces w sezonie po Cardabelles. Wygrał z ponad minutową przewagą nad Thibaultem Durbecem (DS 3 WRC), który na drugim etapie uzyskał przewagę nad Cyrille Feraudem (Citroën C4 WRC), wicemistrzem Francji sezonu 2017.

Romain Dumas, mimo problemów z hydrauliką od początku, znalazł się w pierwszej piątce swoim Citroënem Xsara WRC. Podwójny zwycięzca 24 godziny Le Mans po raz pierwszy wziął udział w zawodach na szutrze i skorzystał na przejściu na emeryturę Jean-Marca Falco (Mitsubishi Lancer Evo IX) i Frantza Comoli (DS 3 R5), ofiar problemów mechanicznych.

Thibaud Peluttiero (Mitsubishi Lancer Evo Mohammed Al Mutawaa (DS 4 R5) zdominował kategorię R3 i zajął w sumie 3. miejsce, a Arnaud Masciaux (Renault Clio F214) zwyciężyło w kategorii z napędem na 2 koła, ale to mistrz Francji juniorów z 2016 roku Loïc Astier zdobył tytuł na swoim DS 3 R3, startując w swoim pierwszym sezonie na szutrze.