Rajdy: rozwiązania FIA poprawiające bezpieczeństwo

FIA opublikowała protokół ze spotkania, które odbyło się w Genewie, a którego celem było znalezienie rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo w rajdach.

opublikowany 10/09/2015 à 11:03

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Rajdy: rozwiązania FIA poprawiające bezpieczeństwo

Międzynarodowa Federacja Samochodowa przedstawiła protokół ze swojego posiedzenia odbyło się w najbliższą środę, 9 września w Genewie (Szwajcaria) na polecenie jej prezydenta Jeana Todta. Były szef zespołu ds Stabilny Ferrari chciało szybko zareagować po tragediach, które spustoszyły świat rallye z śmierć Fryderyka Comte’a w Rajdzie Mont-Blanc Morzine (Górna Sabaudia) w piątek 4 września i śmierć sześciu osób w tłumie rajdu La Coruña w Hiszpanii w niedzielę 6 września.

FIA zachowała trzy główne środki, które można szybko zastosować.

Przypominać władzom odpowiedzialnym za organizację rajdów o znaczących zagrożeniach wynikających z przeprowadzania zawodów niezgodnych z zasadami FIA dotyczącymi bezpieczeństwa widzów i pojazdów.

Wprowadzenie środków wzmacniających wpływ programów edukacyjnych na bezpieczeństwo widzów przy pomocy krajowych federacji sportowych.

Utworzyć grupę ekspertów FIA, którzy będą mogli pomagać krajowym federacjom sportowym i organizatorom rajdów oraz pomagać im we wdrażaniu zaleceń dotyczących bezpieczeństwa.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz