Zwycięstwo Nicolasa Ciamina w Rallye du Touquet

Lider rajdu od startu do mety Nicolas Ciamin, po zwycięstwach w latach 2019 i 2022, odniósł swój trzeci sukces w Rallye du Touquet.

opublikowany 18/03/2023 à 17:29

Emmanuela Nauda

Ciamin lubi Le Touquet © DPPI

Podobnie jak w zeszłym roku, Nicolas Ciamin (Polo GTI R5-Sarrazin Motorsport) rozpoczął sezon w najlepszy sposób, wygrywając pierwszą rundę Mistrzostw Francji. Pewny siebie za kierownicą Polo Ciamin doskonale radził sobie z trudnymi drogami w głębi lądu Touquet. Kierowca VW zdobył także trofeum Michelin Premium Trophy.

Mieszkaniec Sarrazin Motorsport nie mógł spodziewać się lepszego przygotowania przed wyruszeniem za miesiąc do Chorwacji na WRC2.

Zwycięzca finału Coupe de France w Béthune, Thomas Chauffray (Fabia Rally2 evo) po raz pierwszy prowadził Rally2 w Mistrzostwach Francji. „Chrzest bojowy” przebiegł pomyślnie, ponieważ Norman zmienił swój pierwszy występ za kierownicą Rally2, zajmując drugie miejsce. Wystarczająco, aby dać pomysły na przyszłość.

Thomas Chauffray – Fot. Grégory Lenormand / DPPI

Po świetnej walce trwającej cały dzień, z przerwami sięgającymi jednej dziesiątej sekundy, William Wagner (Polo GTI R5-Sarrazin Motorsport) oparł się presji Yoanna Bonato (C3 Rally2 CHL Sport Auto), aby stanąć na ostatnim podium.

Między niespodziankami i potwierdzeniami

Cédric Robert – Fot. Grégory Lenormand / DPPI

Posiadacz tytułu Cédric Robert (A110 Rally-Bonneton HDG) wygrał klasyfikację pojazdów z napędem na dwa koła, przed Raphaëlem Astierem (A110 Rally) i Quentinem Gilbertem (A110 Rally).

Czerpiąc ze swojego doświadczenia, Anthony Fotia (208 Rally4-Sarrazin Motorsport) zdobył maksymalną liczbę punktów w rajdowym pucharze Stellantis Motorsport.

Anthony Fotia – Fot. Grégory Lenormand / DPPI

W wciąż zaciętym wyścigu Clio Trophy France zwyciężył Valentin Ascenzi (Clio Rally5), po wycofaniu się Arthura Pelamourguesa (Clio Rally5) i Patricka Magnou (Clio Rally5).

Świeżo stworzone trofeum GT2i było świadkiem zwycięstwa Ludovica Jeudy'ego za kierownicą jego potężnego 205 GTi 1.9.

Żydowski Styw – fot. Grégory Lenormand / DPPI

W Michelin Amateur Trophy zwyciężył Styve Juif (Clio Rally4). Trzecia w Trofeum, za Thomasem Capellim (208 R2), Mireille Vidueira (Fiesta Rally3) wygrała klasyfikację kobiet.