Vaucluse: Mistrzem Franceschi!

Jean-Baptiste Franceschi zastępuje swojego brata Mathieu na liście zwycięzców Mistrzostw Francji w Rajdach Lądowych.

opublikowany 11/11/2023 à 14:32

Emmanuela Nauda

Bastiena Roux/DPPI

Dwa lata po strasznym wypadku na ul Rajd samochodowy du Var, Jean-Baptiste Franceschi właśnie zdobył swój drugi tytuł mistrza Francji w Rajdach Land.

Kierowca Skody Fabia Rally2 evo należącej do AMD Motorsport przejmuje obowiązki swojego brata Mathieu na liście nagród tej dyscypliny.

Zawsze na podium na mecie każdego rajdu, oprócz zwycięstw w Causses i Lozère, Jean-Baptiste Franceschi, którego w tym sezonie prowadziła Lucie Baud, potrzebował tylko dwóch punktów, aby definitywnie potwierdzić swój drugi tytuł mistrzowski. ten wygrał w 2020 roku.

Jean-Baptiste Franceschi – Fot. Bastien Roux / DPPI

Lucie Baud ze swojej strony po raz drugi z rzędu zdobyła tytuł mistrzyni Francji w rajdach lądowych w klasie pilotów.

Kontrakt został zrealizowany z chwilą jego oficjalnego pojawienia się na liście startowej 32. Rallye Terre de Vaucluse jeszcze przed startem OS 1.

Lider Todeschiniego

We wstępnej klasyfikacji ostatniej rundy Rajdowych Mistrzostw Francji w Rajdach Żwirowych Florent Todeschini (i20 Rally2) po pierwszej pętli składającej się z trzech odcinków specjalnych wyprzedza Matthieu Margaillana (Fabia RS Rally2) i Benjamina Clémençona (Polo GTI R5).