Vaucluse: Margaillan kończy w wielkim stylu

Matthieu Margaillan wygrał 32. edycję Rallue Terre de Vaucluse, wyprzedzając Florenta Todeschiniego i Benjamina Clémençona.

opublikowany 12/11/2023 à 18:32

Emmanuela Nauda

Bastiena Roux/DPPI

Drugi na starcie ostatniego etapu Matthieu Margaillan (Fabia RS Rally2) wykorzystał przebicie Florenta Todeschiniego (i20 N Rally2) na SS 9, aby odzyskać kontrolę nad oponą rallye. Jednak Todeschini zadał mocny cios w kolejnym odcinku specjalnym i powrócił na szczyt rankingów, mając zaledwie 0,2 sekundy przewagi nad Margaillanem.Los zdawał się spłacić kierowcę i20 N Rally2, który stracił ponad 45 sekund na SS 9 po przebiciu opony i problemie z pompą wody.

Matthieu Margaillan odniósł swoje trzecie zwycięstwo w sezonie i tym samym został najlepszym zawodnikiem Mistrzostw.

Charles Munster – Fot. Bastien Roux / DPPI

Autor dobrego drugiego etapu, Charles Munster (i20 N Rally2) wskoczył na drugi stopień podium, wyprzedzając Benjamina Clémençona (Polo GTI R5).

Quentin Ribaud – fot. Bastien Roux / DPPI

Ukarany za spóźnienie się na SS 9, Todeschini zajął czwarte miejsce przed Quentinem Ribaudem (Clio Rally3), zwycięzcą kategorii Rallye3.