Alain Penasse opuści Hyundaia

Alain Penasse, menadżer zespołu Hyundai Motorsport, po Rajdzie Estonii nie będzie kontynuował przygody z ekipą mistrza świata.

opublikowany 26/06/2021 à 10:44

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Alain Penasse opuści Hyundaia

Alain Penasse opuści Hyundai Motorsport po Rajdzie Estonii. © DPPI / R. Puyane

Zintegrowane z programem Hyundai od 2013, Alaina Penasse’a odegrał główną rolę w wejściu koreańskiej marki na szczyt Rajdowych Mistrzostw Świata WRC, z dwoma tytułami mistrza świata producentów zdobytymi w latach 2019 i 2020.

Relacja, która nie będzie jednak rozciągana poza Rajd samochodowy Estonii w połowie lipca, co potwierdził Hyundai na marginesie Rajdu Kenii Safari.

„Możemy potwierdzić, że menadżer zespołu Alain Penasse opuści Hyundai Motorsport po Rajdzie Estonii w lipcu. wskazuje firmę w komunikacie prasowym.

Hyundai Motorsport i Alain Penasse podjęli decyzję, że umowa podwykonawstwa nie zostanie przedłużona, więc skorzystaliśmy z okazji, aby zrestrukturyzować nasz zespół i płynnie przekazać go do Rajdu Estonii.

Chcielibyśmy podziękować Alainowi za jego ogromny wkład w sukcesy zespołu i za jego wieloletnią pracę. Od początku naszej podróży do WRC odegrał ważną rolę w budowaniu zespołu i zarządzaniu nim. »

Nazwisko następcy Alaina Penasse nie zostało jeszcze ujawnione. Belga zaangażowanego w WRC odnajdziemy jednak podczas sierpniowego Rajdu Ypres, jako prezesa klubu Superstage, organizatora imprezy.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz