Notatnik Kenii: poranne emocje

Tym razem w sobotę nasz reporter wciągnął się w przygotowania przedwyścigowe.

opublikowany 26/06/2021 à 17:35

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Notatnik Kenii: poranne emocje

Za kulisami parku serwisowego Rajdu Kenii. ©DPPI/F. flamandzki

O 7 rano tego ranka słońce ledwie minęło grzbiet wzgórz otaczających jezioro Naivasha, gdy pojawiła się już pierwsza trudność dnia.

Po oczywistym przesadzeniu z imprezą wydawaną na sąsiednim polu, żadna osoba nie znalazła lepszego miejsca parkingowego niż przed bramą wyjazdową hotelu... uniemożliwiając jakikolwiek ruch!

W parku serwisowym nie było jednak problemów logistycznych. Wszystkie drużyny czekały na swoje załogi, które regularnie opuszczały park zamknięty. Dani Sordo dołączył jako pierwszy Hyundai a następnie Elfyn Evans o godz Toyota. Sekwencja ta, krótka, trwająca 15 minut, nie pozwalała na poważną interwencję. Natomiast część mechaników przypisana jest do auta Thierry Neuville przeprowadziło czystkę (ciśnieniową, otwartą, zamkniętą itp.), inni skorzystali z okazji, aby ewakuować ostatnie źdźbła trawy z piątku z komory silnika.


©Loïc Rocci

©Loïc Rocci

O ile wśród profesjonalistów organizacja jest napięta, o tyle wśród amatorów ustawionych pod ogromnym namiotem jest trochę mniej… uporządkowanie. Niektórzy konkurenci mają oryginalne magazyny, w których cały sprzęt jest ułożony w kontenerze lub po prostu wrzucony na tył pick-upa.


©Loïc Rocci

Inni wręcz przeciwnie, starają się naśladować fabryki z przemyślanymi układami. Chcąc zachować efektywność, szef konstrukcji zebrał swoich mechaników, aby przeprowadzić krótką odprawę na temat tego, co należy zmienić. Temperamentny zacisk hamulcowy docelowo będzie wymagał interwencji 4 osób, ale Fiesta Rally2 opuści park ze starszą częścią. Polo Carla Tundo, zniszczone podczas kontaktu z drzewem, wypełniło się kurzem, który członek ekipy próbował usunąć za pomocą bardzo praktycznego odkurzacza. Nawet jeśli niektórzy kierowcy otrzymali kary, wszyscy wrócili, aby zmierzyć się z sobotnimi odcinkami specjalnymi.


©Loïc Rocci

 

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz