Notatnik Kenia: Pierwszy kontakt z Afryką

Rekonesans Rajdu Kenii rozpoczął się od odkrycia dróg i krajobrazów nieznanych kierowcom obecnie startującym w WRC.

opublikowany 23/06/2021 à 09:40

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Notatnik Kenia: Pierwszy kontakt z Afryką

Rekonesans rozpoczął się w Kenii. © L. Rocci

Dla załóg, które zazwyczaj rywalizują w WRC, Safari to całkowite odkrycie. W przypadku każdego z nich aklimatyzacja do Afryki nastąpiła już w momencie przesiadki pomiędzy Nairobi a Naivasha, gdzie zlokalizowany jest park serwisowy.

Na przestrzeni tych 100 kilometrów mogli po raz pierwszy rzucić okiem na uroki Kenii z wszechobecnymi kolorami, na ludność entuzjastycznie nastawioną do powrotu rallye po 19 latach nieobecności i już wspaniałe krajobrazy. Musieli jednak odłożyć na bok „turystyczną” stronę tej wycieczki, aby w poniedziałkowe popołudnie już na pierwszych kilometrach rekonesansowych dotrzeć do sedna sprawy.

 

 

To w szczególności pozwoliło im na eksperymentowanie z fech-fech (w Power Stage), w którym często się ćwiczy rajd rajdowy, ale niezbyt częste w WRC. W tym piasku lekkim jak mąka piloci zaczęli zastanawiać się, jak najlepiej podejść do tego wydarzenia.

 

 

Znak zapytania pogłębił się we wtorek wraz z odkryciem odcinków specjalnych wokół słonego jeziora Elmenteita na północ od Naivasha, na drodze do Nakuru. Zawodnicy często wyjaśniali swoje zaskoczenie znalezieniem części, które są naprawdę bardzo zdegradowane i w których będą musieli przyjąć odpowiedni rytm pomiędzy atakiem a konserwacją swojego sprzętu.

 

 

Choć w środę rano mają jeszcze dwa mecze do rozegrania, ogólny wydźwięk jest pozytywny. Nikt nie spodziewa się łatwego rajdu i nie byłoby zaskoczeniem wiele odwrotów. Shakedown, który odbędzie się w środę po południu w Kenii (12:01 we Francji), po raz pierwszy pokaże osiągi samochodów na tym terenie.

Ciąg dalszy w kolejnym odcinku…

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz