Fourmaux ukarany karą, zmiana ostatecznych pozycji w M-Sport Ford

Adrien Fourmaux nie osiągnie swojego najlepszego wyniku w karierze w Safari Rally Kenya po karze za nieprzestrzeganie trasy wyścigu. Francuz zajął 5. miejsce, dziesiąty za swoim kolegą z drużyny Gusem Greensmithem.

opublikowany 27/06/2021 à 19:27

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Fourmaux ukarany karą, zmiana ostatecznych pozycji w M-Sport Ford

Adrien Fourmaux ostatecznie zajął 5. miejsce w Rajdzie Safari w Kenii. © DPPI / F. Flamand

4. miejsce na końcu trudnego Rajd Safari w Kenii, Adriana Fourmaux zanotował tym samym swój najlepszy wynik w karierze WRC, przynosząc wraz ze swoim kolegą z drużyny Gusem Greensmithem najlepszy ogólny wynik M-Sport Ford w 2021.

Jednak za nieprzestrzeganie trasy wyścigu na SS14 – Loldia dzisiejszego ranka Francuz otrzymał dziesięciosekundową karę po mecie, przez co stracił jedną dziesiątą sekundy za swoim brytyjskim kolegą z drużyny.

Ten ostatni wykorzystał to jednocześnie i uzyskał swój najlepszy wynik w WRC za nieszczęsnego Fourmaux. Z decyzji komisarzy wynika, że ​​Renaud Jamoul, pilot Fourmaux „Powiedział, że otrzymał informację zwrotną dotyczącą środków mających na celu ograniczenie zbaczania z kursu i korzystania ze skrótów, więc odniósł wrażenie, że inteligentne skróty będą dozwolone.

Drugi pilot potwierdził, że załoga zboczyła z kursu nie mając zamiaru oszukiwać, lecz aby pracować w ramach ograniczeń i zrozumienia kursu. Pilot potwierdził, że załoga nie powtórzyła tej samej przerwy w SS 17 – Loldia 2.”

„Zawodnicy powinni wziąć pod uwagę, że Safari Rally Kenya, podobnie jak inne zawody WRC, rozgrywany jest w nowoczesnym formacie, na ustalonych trasach i dlatego odstępstwa od trasy są niedozwolone. » – określają także komisarze.

Zapoznaj się z pełnym raportem i analizą Rajdu Safari w Kenii, przygotowanym przez naszego specjalnego korespondenta w Nairobi, w numerze AUTO 2318tygodniowo, dostępny jutro wieczorem w wersji cyfrowej, a od tej środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz