Zatwierdzona Skoda RE-X1 jest gotowa do zawodów

Oficjalny debiut samochodu elektrycznego czeskiego producenta spodziewany jest w lipcu.

opublikowany 01/07/2021 à 11:15

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Zatwierdzona Skoda RE-X1 jest gotowa do zawodów

Skoda RE-X1 została zatwierdzona. ©Skoda Auto

Po przejechaniu tysięcy kilometrów dróg na potrzeby różnego rodzaju testów Skoda RE-X1 jest gotowa wypłynąć na głęboką wodę.

Opracowany we współpracy z Kreisel, który zajmuje się częścią elektryczną, i Baumschlager Rajd samochodowy & Racing, odpowiedzialny za operacje, RE-X1 oparty na bazie Fabia Rally2 evo został zatwierdzony przez Federację Austriacką (ÖAMTC), a jego debiut w zawodach planowany jest na lipiec.

« Koncepcja RE-X1 to ekscytujące połączenie klasycznej technologii i przyszłości, wyjaśnia Michał Hrabánek, szef Skoda Motorsport. Przekazaliśmy nasze najlepsze doświadczenia, bazując na rozwoju trzech generacji Fabii w rajdach. Ten samochód koncepcyjny oferuje wszystkie możliwości konfiguracyjne najnowszej generacji Fabii Rally2 evo, ale z silnikiem elektrycznym. Jestem przekonany, że fani rajdów uznają to stowarzyszenie za bardzo interesujące ".

Ten RE-X1 zapewnia maksymalną moc 260 kW i moment obrotowy do 600 Nm, podczas gdy Fabia Rally2 evo wykazuje 214 kW i 425 Nm z silnikiem cieplnym o pojemności 1.6 litra.

W lipcu RE-X1 zadebiutuje w Rajdowych Mistrzostwach Austrii.

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz