Safari zbiera pierwsze ofiary

W gorączkowy poranek niektórzy kierowcy, jak Elfyn Evans i Dani Sordo, zostali zmuszeni do zakończenia dnia.

opublikowany 25/06/2021 à 10:48

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Safari zbiera pierwsze ofiary

Thierry Neuville jest liderem w Kenii. ©DPPI/F. flamandzki

Bardzo się obawiałem Rajd samochodowy z Kenii nie był w ten piątek zbyt łaskawy dla zawodników.

Na bardzo wąskich i śliskich drogach wiele osób od samego początku pierwszego dużego dnia jazdy po kenijskiej sawannie jest uwięzionych.

pretendent do zwycięstwa, Elfyn Evans (Toyota) była pierwszą ofiarą Safari. I tak kilkaset metrów przed metą SS3 Walijczyk uderzył w skałę, łamiąc mu prawe przednie zawieszenie.

Unieruchomiony na poboczu wicemistrz świata 2020 dobiegł końca po rozegraniu w piątek zaledwie dwóch odcinków specjalnych.


Skała nie oszczędziła Yarisa Elfyna Evansa

Kilka chwil później to Dani Sordo (Hyundai), który popełnił błąd na tym samym SS3. Tutaj także los był natychmiastowy: wycofanie się na resztę dnia.

Kierowcy Toyoty Sebastian Ogier, Takamoto Katsuta i Kalle Rovanperä również doświadczyli dziś rano niepowodzeń. Pierwszy napotkał problemy z tylnym amortyzatorem, co kosztowało go dużo czasu podczas SS4, podczas gdy pozostali dwaj doznali przebić.

Od strony sportowej, Thierry Neuville (Hyundai) wyróżnił się w ten piątkowy poranek, podpisując dwa z trzech spornych zadrapań, drugi ostatecznie trafił do Kalle Rovanperä. Ogólnie rzecz biorąc, Belg prowadzi w Kenii z przewagą o 5 cala nad Finem i o 1 cala nad Finem. Ott Tanak (Hyundai).

Dotykający problemów technicznych Sébastien Ogier traci ponad 2 minuty do Thierry'ego Neuville'a, a w trzech kolejnych odcinkach specjalnych musi jeszcze zamiatać trasę. Jego weekend zapowiada się trudny, bardzo trudny.


Klasyfikacja ogólna po SS4

 

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz