Toyoty przed Hyundaiami na Shakedown

Podczas tej pierwszej przejażdżki po kenijskiej sawannie Yaris był szybszy niż i20.

opublikowany 23/06/2021 à 15:17

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Toyoty przed Hyundaiami na Shakedown

Najlepszy czas Shakedown ustanowił Sébastien Ogier. ©DPPI/N. Katiki

Na nieznanym terytorium kierowcy nie wahali się wyruszyć w drogę w tę środę, aby wziąć udział w Shakedown of the Rajd samochodowy z Kenii.

Wiele osób ukończyło cztery lub nawet pięć okresów, jak Gus Greensmith (M-Sport), aby zorientować się przed rozpoczęciem działań wojennych w najbliższy piątek.

Zwycięzca Sardynii kilka tygodni temu i lider mistrzostw, Sebastian Ogier wspiął się na szczyt rankingów z czasem 3'42"6, uzyskanym podczas czwartego i ostatniego przejazdu tego dnia.

W grafiku Gapençais wyprzedza swojego kolegę z drużyny Elfyna Evansa i Thierry Neuville (Hyundai). Pierwszy z nich uplasował się zaledwie na dziesiątej pozycji za Sébastienem Ogierem, a drugi spadł nieco ponad sekundę.

Ofiara różnych problemów na swoim i20 w Portugalii i na Sardynii, Ott Tanak (Hyundai) nie kusił diabła i zadowolił się ósmym najszybszym czasem Shakedown ze stratą ponad 8 sekund do lidera.

Powrót Olivera Solberga do najwyższej kategorii na kenijskiej sawannie był pełen wydarzeń. Szwed, który wsiadł na pokład Hyundaia i20 obsługiwanego przez 2C Competition w miejsce Francuza Pierre-Louisa Loubeta, nie był w stanie ukończyć odcinka próbnego. Syn Pettera Solberga uderzył w kamień na drodze, w wyniku czego przy pierwszym przejeździe pękło przednie zawieszenie.

Obecny także w WRC1 po występie w WRC2 na Sardynii, Adriana Fourmaux (M-Sport) był dyskretny. Habs po czterech przejazdach w tym odcinku próbnym ustanowili najlepszy czas 3:50. Jego kolega z drużyny Gus Greensmith był szybszy z czasem 3'45"7 i zajął 6. miejsce.

 

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz