Neuville wygrywa Rajd Sardynii, Fourmaux traci wszystko na Power Stage!

Hyundai odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie dzięki sukcesowi Thierry'ego Neuville'a na Sardynii, przed swoim kolegą z drużyny Esapekką Lappi. Adrien Fourmaux wypadł z trasy na Power Stage i stracił zwycięstwo w WRC2!

opublikowany 04/06/2023 à 13:23

Doriana Grangiera

Hyundai podnosi się na duchu dzięki pierwszemu zwycięstwu w 2023 roku! © Nikos Katikis / DPPI

• Hyundai remporte (enfin !) une victoire en 2023 ! L’écurie sud-coréenne s’est imposée sur le Rajd samochodowy z Sardynii dzięki Thierry Neuville, który tym samym podpisze swój pierwszy sukces w tym roku, pierwszy od Rajdu Japonii w listopadzie 2022 r. Belg w końcu potwierdza, temu, któremu w kwietniu ubiegłego roku brakowało zwycięstwa w Chorwacji, gdy był liderem imprezy.
  • Hyundai strzelił nawet podwójną bramkę, odkąd Esapekka Lappi zajął 2. miejsce w Rajdzie Sardynii, nie rywalizując z Thierrym Neuvillem ostatniego dnia rajdu. To trzecie z rzędu podium Fina, po jego dwóch trzecich miejscach w Chorwacji i Portugalii.
  • Toyota sauve l’honneur avec la 3e place de Kalle Rovanperä malgré un rallye très compliqué pour la formation japonaise, qui a vu Takamoto Katsuta mais surtout Sebastian Ogier wypaść w sobotę. Kalle Rovanperä i tak zdobył wszystkie 5 punktów na Power Stage. Elfyn Evans, która w ten weekend nigdy nie brała udziału w zawodach, zajęła 4. miejsce.
  • Dani Sordo, który w niedzielny poranek zajmował 5. miejsce w klasyfikacji generalnej, musiał wycofać się przed startem przedostatniego odcinka specjalnego z powodu problemu z układem wydechowym.
  • W mistrzostwach Kalle Rovanperä pozostaje na prowadzeniu z dorobkiem 118 punktów, o 25 więcej niż zwycięzca dnia Thierry Neuville. Ott Tanak traci obecnie do aktualnego mistrza 33 punkty. Sébastien Ogier, który zdobył punkt na Power Stage, z 5 punktami zajmuje 70. miejsce w mistrzostwach.
  • Andreas Mikkelsen zwyciężył w WRC2 dzięki fatalnemu wypadnięciu z toruAdriana Fourmaux w Power Stage! Francuz, który na początku ostatniego odcinka specjalnego bez problemu prowadził w swojej kategorii, w szybkim zakręcie minął szeroko i uderzył w kamień od zewnętrznej strony. Dzięki tej emeryturze Yohan Rossel awansował na 4. miejsce w WRC2, zdobywając 3 punkty z Power Stage jako bonus.