Neuville przeżywa deszcz, Ogier wraca do Kenii

Warunki pogodowe przerwały końcówkę dnia, który do tej pory był bardzo spokojny.

opublikowany 26/06/2021 à 17:15

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Neuville przeżywa deszcz, Ogier wraca do Kenii

Thierry Neuville do ostatniego dnia nadal jest liderem. ©DPPI/F. flamandzki

To się nazywa dobre przestraszenie. Ponieważ dzień miał się zakończyć spokojnie, Matka Natura zdecydowała inaczej.

Coraz ciemniejsze, niebo w końcu wypuściło pierwsze krople, gdy Dani Sordo (Hyundai) pędził drogą SS13 z pełną prędkością. Coraz bardziej intensywny deszcz ostatecznie uwięził ostatnią część zawodników.

Jeśli ktoś lubi Gusa Greensmitha (M-Sport) stracił dobre kilka sekund, bez większych konsekwencji, inni, jakOtt Tanak (Hyundai), przeszedł przez piekło.

« Nic nie widziałem „, skandował Estończyk, gdy zapytano go o dwie minuty, które właśnie wymknęły mu się z rąk. Powód ? Oczywiście deszcz, ale także zepsuta lewa wycieraczka, według głównego zainteresowanego, który musiał zatrzymać się w środku odcinka specjalnego, aby wytrzeć przednią szybę. Na mecie wynik jest jasny: 2'06"8 spadło na 31,04 km odcinka specjalnego „Sleeping Warriors”.

Dobrodziejstwo, które wyraźnie skorzystało Sebastian Ogier (Toyota). Francuz, również potrącony przez kaprysy nieba, radził sobie lepiej niż jego bałtycki odpowiednik. Jeśli dobiegł do mety ze stratą 24 cala za Danim Sordo, autorem rysy, Gapençais zajął w sumie 6. miejsce przed Ottem Tänakiem.

Sébastien Ogier, ponownie w czołowej trójce, traci obecnie nieco ponad 3 sekund do Takamoto Katsuty (Toyota). Sąsiedzi z garażu, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby obaj mężczyźni oraz dyrektorzy zespołów odbyli w ten sobotni wieczór krótką dyskusję na temat pięciu ostatnich odcinków specjalnych weekendu. Grając o tytuł, Habs mogliby skorzystać na wzmocnieniu ze strony Japończyków.

Złapany przez burzę, Thierry Neuville (Hyundai) również nie był w stanie powalczyć o zwycięstwo etapowe. Wściekły na mecie Belg musiał odetchnąć z ulgą, gdy zobaczył, że jego wicemistrz Takamoto Katsuta stracił do niego w sumie ponad 20 sekund, tracąc z 35 do 57 sekundy. Wystarczająco, aby spędzić spokojniejszą noc, zwłaszcza że zamówienie zespołowe w Toyocie mogłoby pomóc w tę niedzielę.


Klasyfikacja ogólna po SS13

Wznowienie zawodów w Kenii zaplanowano na godzinę 6:26 w najbliższą niedzielę. W programie ostatniego dnia wyścigów przewidziano pięć etapów. Wszystko będzie kontynuowane AUTOhebdo.

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz