Ogier: „Zdobycie dubletu poprzez otwarcie drogi to fantastyczne osiągnięcie”

Sébastien Ogier odniósł w tym sezonie trzecie zwycięstwo w pięciu rajdach na Sardynii. Występ, który zachwycił jego zespół, Toyota Gazoo Racing.

opublikowany 07/06/2021 à 12:40

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Ogier: „Zdobycie dubletu poprzez otwarcie drogi to fantastyczne osiągnięcie”

Pierwsze zwycięstwo Toyoty na Sardynii / © Photo Nikos Katikis / DPPI

„Nasze zwycięstwo na Sardynii wynika z solidnych wyników i dobrej niezawodności”. to w jaki sposób Toyota podsumowuje swoje wyniki w swoim najnowszym komunikacie prasowym. Ogier rzeczywiście potrafił wykorzystać nieszczęścia swoich konkurentów i przede wszystkim Daniela Sordo Ott Tanak, następnie na czele rallye zanim się przetoczysz.

Jest to także pierwszy raz od 2015 roku, kiedy duet Sébastien Ogier i Julien Ingrassia zwyciężył w imprezie na Sardynii. Występ pochwalony przez kierownictwo, począwszy od Jari-Mattiego Latvali, szefa zespołu: „To fantastyczny wynik dla naszego zespołu. Przyjechaliśmy na Sardynię wiedząc, że będzie to dla nas trudne. Ale ostatecznie jesteśmy 1 i 2. Nie jest idealnie, ponieważ Kalle Rovempera miał pecha pierwszego dnia, ale musimy wyciągnąć z tego wnioski i w przyszłości wrócić jeszcze silniejsi. » 

To pierwsze zwycięstwo Toyoty na włoskiej ziemi, o czym nie omieszkał podkreślić szef Akio Toyoda: „Jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu po raz pierwszy wygraliśmy na Sardynii. Wreszcie możemy uczestniczyć w tradycji skoków do morza podczas podium. »

Ogier ze swojej strony wskazuje na trudność osiągnięcia takiego wyniku poprzez otwarcie drogi: „To dla nas niesamowity weekend. Kiedy dotarliśmy na Sardynię, nie mogliśmy mieć nadziei na lepszy wynik. Dublet, będąc liderem, to fantastyczne osiągnięcie. Jestem również bardzo szczęśliwy, że mam lepsze wrażenia niż w Portugalii, gdzie tempo nie było tak dobre, jak chcieliśmy. »

Piloci udają się do Kenii w dniach 24–27 czerwca na Safari, które powróci po prawie 20 latach nieobecności.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz