Ogier wielkim zwycięzcą Tour de Corse

Sébastien Ogier zdominował Tour de Corse i odnotował swoje trzecie zwycięstwo w sezonie, przed Ottem Tänakiem i Thierrym Neuvillem.

opublikowany 08/04/2018 à 13:55

Sebastian Ogier (M-Sport) n’a pas commis la moindre erreur. Le quintuple champion du monde a signé sa troisième victoire de la saison en quatre épreuves en remportant pour la seconde fois le Tour de Corse après son succès de 2016.

Francuz wygrał z przewagą 36 sekund Ott Tanak (Toyota) qui a surpassé Thierry Neuville (Hyundai). Le podium est resté incertain, le Belge ayant été victime de problèmes mécaniques dans la Power Stage. La FFSA a finalement confirmé le résultat.

Dani Sordo (Hyundai) zajął czwarte miejsce, przeciwstawiając się Elfynowi Evansowi (M-Sport), który stracił niecałe cztery sekundy.

Esapekka Lappi (Toyota) musiał zadowolić się szóstą pozycją po stracie około dwóch minut na odcinku specjalnym Vero – Sarrola – Carcopino (SS11), najdłuższej trasie Tour de Corse, z powodu przebicia opony, za które wziął odpowiedzialność.

Mimo to Fin okazał się najszybszy na dystansie 16,25 km trasy Coti Penitentiary – Chiavari, która pełniła funkcję Power Stage, poprzedzając Sébastiena Loeb (Citroën), Sébastien Ogier, Kris Meeke (Citroën) i Ott Tänak. Lider mistrzostw ustanowił ten sam czas co Irlandczyk z Irlandii Północnej, ale to Francuz zdobył dodatkowe trzy punkty.

Andreas Mikkelsen (Hyundai) na krótko awansował na szóste miejsce, wykorzystując problemy Esapekki Lappiego, ale Norweg ostatecznie poniósł porażkę, tracąc około dziesięciu sekund do Fina.

Jan Kopecky (Skoda) zwyciężył w WRC 2, wyprzedzając Yoanna Bonato jadącego nowym Citroënem C3 R5 i Fabio Andolfiego (Skoda). Czech utrzymał ósmą pozycję na niecałe sześć sekund przed Krisem Meeke.

Sébastien Loeb ostatecznie zajął 14. miejsce po ponownym uruchomieniu Rajdu 2 w tę sobotę po wypadku na SS2.

Jean-Baptiste Franceschi wygrał swój pojedynek z Terrym Folbem w JWRC, wygrywając z nieco ponad półminutowym wyprzedzeniem. Podium w tej kategorii zamyka Szwed Emil Bergkvist.

W mistrzostwach Sébastien Ogier ma obecnie 17 punktów przewagi nad Thierrym Neuvillem. Ott Tänak podąża za 39 jednostkami. Hyundai prowadzi w klasyfikacji producentów z czterema punktami przewagi nad M-Sportem. Toyota ma 18 punktów. Citroën jest 30 jednostek z tyłu.

Zapoznaj się z analizą Tour de Corse przeprowadzoną przez naszego specjalnego korespondenta w numerze 2160 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.