Mistrz Ogiera na Sardynii

Po Monte-Carlo i Chorwacji Francuz wygrał swój trzeci w sezonie rajd we Włoszech, pierwszy na szutrze.

opublikowany 06/06/2021 à 13:29

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Mistrz Ogiera na Sardynii

Sébastien Ogier wygrywa Rajd Włoch. DPPI/N. Katiki

Lider mistrzostw świata, Sebastian Ogier (Toyota) wiedział, że czeka go trudny weekend, gdyż pierwszego dnia miał zamiatać drogę. Gapençais nie ukrywali tego i jeszcze przed inauguracyjnym odcinkiem specjalnym od razu zapisaliby się na podium na Sardynii.

Trzeci pod koniec piątku i pomimo swojej roli otwieracza, siedmiokrotny mistrz świata pojawił się z uśmiechem na twarzy, ale nie widział siebie rywalizującego o zwycięstwo w Ott Tanak (Hyundai), lider imprezy i 36”2 przed nim. Ale to było zanim szczęście się do niego uśmiechnęło.

Dani Sordo (Hyundai) miał trudności na początku drugiego dnia, Sébastien Ogier skorzystał z okazji i po OS2 awansował na 10. miejsce. Zdegradowany na ponad 40 sekund do prowadzenia, w końcowych sobotnich etapach do rallye nie przybiera zupełnie innego obrotu.

Znów pechowy Ott Tänak zobaczył, jak jego nadzieje na zwycięstwo poszły z dymem po uderzeniu w skałę na drodze do SS12. Zmuszony do zakończenia dnia, Estończyk przekazał stery Sébastienowi Ogierowi, który nie prosił o wiele.

Nie mogąc odmówić tej propozycji, kierowca Toyoty włączył tryb mistrzowski, aby umocnić swoją przewagę na szczycie Rajdu Włoch. Lider, Sébastien Ogier, otrzymał nawet wsparcie, gdy jego wicemistrz Dani Sordo wypadł z wyścigu na OS15.

Z Hiszpanem na macie Habs mieli przed sobą drogę do 52. zwycięstwa w karierze. Sébastien Ogier z pewnością siebie był zadowolony z występu w tę niedzielę, aby nie popełnić żadnych błędów i tym samym nie dopuścić do triumfu.

Pełen śmiałości i oszczędzony pechowi siedmiokrotny mistrz świata oferuje sobie trzeci sukces w sezonie, czwarty w zawodach, jeszcze bardziej podkreślając swoją dominację w mistrzostwach.

Hyundai ze swojej strony pociesza się trzecim miejscem Thierry Neuville na podium Sardynii za Elfynem Evansem (Toyota). Ofiary różnych problemów przez cały weekend Dani Sordo i Ott Tänak zajęli odpowiednio 11. i 13. miejsce.


Końcowa klasyfikacja generalna Rajdu Włoch

W klasyfikacji kierowców Sébastien Ogier startuje z 106 punktami, o 11 więcej niż jego pierwszy ścigający Elfyn Evans. Niezadowolony z Sardynii Ott Tänak jest czwarty, ze stratą 4 punktów do lidera.


Ranking kierowców

Wśród producentów Toyota powiększa lukę. Z 231 punktami japońska struktura wyprzedza Hyundaia o 49 długości i wyprzedza o 149 M-Sport.


Ranking producentów

Kolejna runda Rajdowych Mistrzostw Świata odbędzie się w Kenii w dniach 24-27 czerwca.

Analizę Rajdu Włoch przeprowadzoną przez naszego eksperta można znaleźć w numerze 2315, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej i od środy w kioskach.

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz