Ogier czerpie korzyści z nieszczęść Loeba i Sordo w Meksyku

Sébastien Ogier objął prowadzenie w Rajdzie Meksyku po tym, jak wykorzystał nieszczęścia swoich rywali, Sébastiena Loeba i Daniego Sordo, którzy obaj doznali przebitych opon.

opublikowany 11/03/2018 à 01:37

Sebastian Ogier (M-Sport) est le nouveau leader du Rajd samochodowy z Meksyku wieczorem drugiego etapu. Jeśli pięciokrotny mistrz świata w drugiej serii wyrównał punkty, wykorzystał także problemy swoich bezpośrednich przeciwników.

Sébastien Loeb (Citroën) i Dani Sordo (Hyundai) ont tous les deux souffert d’une crevaison dans Guanajuatito (ES14) après avoir heurté une pierre sur la route. Si l’Espagnol évolue toujours sur le podium provisoire après avoir réussi à terminer le parcours en perdant une demi-minute, l’Alsacien a lâché plus de deux minutes en étant obligé de s’arrêter pour changer sa roue.

Dziewięciokrotny mistrz WRC jest teraz na piątym miejscu, 47 sekund za Andreasem Mikkelsenem. Francuz ma ponad dwie minuty przewagi Thierry Neuville (Hyundai), który tego popołudnia popełnił kilka błędów, które wystawiły na próbę jego i20 WRC.

Pontus Tidemand (Skoda) nadal pozostaje liderem WRC 2, zajmując siódme miejsce w klasyfikacji generalnej z ponad pięcioma minutami przewagi nad Fiestą R5 Gusa Greensmitha.

Początek ostatniego etapu Rajdu Meksyku zaplanowano na godzinę 15:18. Załogi biorące udział w wyścigu będą miały jeszcze do pokonania trzy odcinki specjalne.