Olivier Solberg w kierunku Safari w miejsce Pierre-Louisa Loubeta

Oliver Solberg zastąpi Pierre-Louisa Loubeta w Hyundaiu i20 Coupe WRC 2C Competition w Rajdzie Safari.

opublikowany 13/06/2021 à 12:05

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Olivier Solberg w kierunku Safari w miejsce Pierre-Louisa Loubeta

Oliver Solberg jeździł Hyundaiem i20 Coupe WRC w Finlandii. © DPPI / N. Katikis

Widziano już w Hyundai i20 coupe WRC podczas Arctic Rally Finland na początku roku Oliver Solberg powróci do Rally1 koreańskiej marki podczas Rajdu Safari (25-27 czerwca).

Syn Pettera Solberga zastąpi Francuza Pierre-Louisa Loubeta w samochodzie 2C Compétition, jak podaje oficjalna strona wydarzenia.

„Jak zawsze chcę bardzo serdecznie podziękować Andrei (Adamo), Alainowi (Penasse) i całemu zespołowi za umożliwienie tego, – podkreśla Solberg.

i20 Coupe WRC to niesamowity samochód. W ten sposób przez ostatnie dwa lata zdobywała mistrzostwo świata. Teraz będę nim jeździć przez trzy dni po najbardziej niesamowitych drogach w jednym z najsłynniejszych rajdów na świecie. Jestem niecierpliwy. »

Oliver Solberg będzie w ten weekend rywalizować w Rajdzie Alby na asfalcie za kierownicą i20 Coupe WRC, a tym samochodem wystartuje na szutrze podczas Safari.

Ze swojej strony Pierre-Louis Loubet wyjaśnił sytuację. „Po rozmowach z moimi partnerami po Sardynii zdecydowaliśmy się pominąć Safari i poświęcić czas na przeanalizowanie, co nie zadziałało od początku sezonu. Wszystko to po to, aby wrócić silniejszym. »

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz