Stéphane Lefebvre: „Zwiększ tempo”

Francuz Stéphane Lefebvre powróci jutro do DS3 WRC na asfalcie podczas Tour de Corse.

opublikowany 30/09/2015 à 16:46

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Stéphane Lefebvre: „Zwiększ tempo”

Ostatni przyjazd Rajdowych Mistrzostw Świata na Korsykę w 2008 roku pozwolił Sébastienowi Loeb odniósł swój czwarty sukces na wyspie za kierownicą Citroëna C4 WRC. Triumf nie tak odległy, ale który powinien być skomplikowany do regularnego odtwarzania dla mieszkańców DS3, którzy rozpoczną jutro rano o 8:2015 odcinek testowy Tour de Corse XNUMX.

To z bardziej wyważonymi ambicjami Kris Meeke, Mads Ostberg i Stéphane Lefebvre zmierzy się z przebiegiem edycji 2015. Ten ostatni odbędzie swoją trzecią przejażdżkę za kierownicą DS3, a drugą po Niemczech na asfalcie latem.

„Celem jest potwierdzenie tego, co pokazaliśmy w Niemczech i Australii. Trzeba zwiększyć tempo i nie robić głupich rzeczy. Nie mam poczucia, że ​​zaczynam od zera, bo mam już pewne rozeznanie w samochodzie. Jednak trasa zbyt różni się od Niemiec, a tym bardziej od Australii. Przynajmniej mam rytm! » przyznaje 23-letni pilot.

Stéphane Lefebvre, który w krótkim czasie zastąpił w Australii Madsa Ostberga, ofiarę wypadku podczas rekonwalescencji, ma nadzieję dostać się do czołowej dziesiątki lub wyżej. „Chciałbym zająć trochę wyższe miejsce w rankingach. Wiem, że tempo będzie bardzo wysokie, więc ode mnie zależy, czy się dostosuję. Niemniej jednak moją ambicją pozostaje uczyć się i przekonać, że będę konkurencyjny, jeśli będę miał szansę wrócić w przyszłym roku. »

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz