Tänak nietykalny we Włoszech

Estończyk zdominował pierwszą pętlę włoskiej imprezy o włos.

opublikowany 04/06/2021 à 13:16

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Tänak nietykalny we Włoszech

Ott Tänak miał doskonały poranek we Włoszech. ©DPPI/N. Katiki

Pierwsze cztery odcinki specjalne Rajd samochodowy Włoch można podsumować jako całkowitą dominacjęOtt Tanak. Pilot bardzo dobrze przygotowany na pierwsze weekendowe wypady Hyundai zostawił swoim przeciwnikom jedynie okruchy i znowu.

Czwarty w kolejności startu mistrz świata po prostu zdobył cztery zadrapania w pierwszej pętli zawodów. Ott Tänak, niezbyt spieszący się tego sardyńskiego poranka, wrócił do parku serwisowego w Olbii z prawie 17 sekundami nad swoim wicemistrzem i kolegą z drużyny, Danim Sordo.

Po raz kolejny w roli otwieracza, Sebastian Ogier (Toyota) był mniej dotknięty niż w Portugalii dwa tygodnie temu. Chociaż logicznie rzecz biorąc, nie był w stanie przeciwstawić się Ottowi Tänakowi na czterech odcinkach specjalnych, Gapençais pocieszył się, zajmując w sumie zaszczytne 3. miejsce w przerwie na lunch.

Trzecie miejsce Sébastien Ogier zawdzięcza także pechowi swojego kolegi z drużyny Kalle Rovanperä. Fin, będący drugi w rajdzie na początku odcinka OS3, napotkał problemy techniczne, które zmusiły go do zatrzymania się w środku odcinka specjalnego. Niestety dla niego nadzieje na zwycięstwo nie są już istotne.

Za Thierry Neuville (Hyundai) i Elfyn Evans (Toyota) miały trudności w ten piątkowy poranek. Pierwsze miasto nie jest zbyt wygodne na szutrze, pierwsze miasto jest na 4. miejscu, już 35 sekundy za liderem, podczas gdy drugie jest dopiero 1., ze stratą ponad 6 sekund.


Klasyfikacja generalna po pierwszych czterech etapach

W WRC2 Adriana Fourmaux (M-Sport) nie był w stanie ukończyć pętli. Popełniwszy błąd w SS2, Habowie zerwali zawieszenie i nigdy nie wrócili na drogę. Nie można go spodziewać się wcześniej niż w sobotę zupełnie jak jego kolega z drużyny Teemu Suninen zgłoszony w kategorii premier.

Ogólnie rzecz biorąc, Mads Østberg (TRT) prowadzi przed Jarim Huttunenem i Marco Bulacią. Lider mistrzostw Andreas Mikkelsen jest dopiero 5. i już traci 3 minuty i 28 minut. W wyniku wywrócenia się tuż po rozpoczęciu SS4 Norweg stracił dużo czasu.


Klasyfikacja generalna WRC2

 

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz