Pech Tänaka, nowy przywódca Ogiera na Sardynii

Jego i20 zatrzymał się po uderzeniu w kamień, Estończyk przekazał stery włoskiej imprezy Francuzowi.

opublikowany 05/06/2021 à 13:09

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Pech Tänaka, nowy przywódca Ogiera na Sardynii

Ott Tänak nie jest już na czele Rajdu Portugalii. ©DPPI/N. Katiki

Kiedy nie chce, to nie chce. Już dwa tygodnie temu dopadł go pech w Portugalii, kiedy prowadził rallye, Ott Tanak (Hyundai) doświadczył w tę sobotę tego samego rozczarowania po stronie sardyńskiej.

Solidny lider od pierwszego odcinka specjalnego rundy włoskiej, mistrz z 2019 roku doskonale opanował swój temat i był na dobrej pozycji, aby odnieść drugie zwycięstwo w kampanii. Ale teraz pech po raz kolejny spadł na głowy załogi Tänak-Järveoja.

Jako ostatni na trasie SS12 Ott Tänak uderzył w skałę znajdującą się na środku drogi. Choć jego rozmiary nie były duże, to szkody były, gdyż kierowca Hyundaia był zmuszony natychmiastowo unieruchomić swojego i20.

Na macie Estończyk ofiarowuje rozkazy Rajdu Włoch Sebastian Ogier (Toyota), który mimo to na początku OS40 miał 5”12 strat.

Ott Tänak odpadł z wyścigu, a Gapençais prowadzi teraz przed Dani Sordo (Hyundai) i Elfynem Evansem (Toyota). Pierwsza jest 17 sekundy przed drugą pętlą dnia, a druga ponad 5 sekund.

Lider niespodzianki, Sébastien Ogier, woli rozegrać ostrożnie kartę przed rozpoczęciem drugiej części dnia: „ Jest jeszcze przed nami droga ".


Klasyfikacja ogólna po SS12

W tę sobotę w programie popołudniowym znajdą się cztery inne sceny. Wznowienie zawodów zaplanowano na godzinę 15:10 sesją SS13.

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz