Tänak prowadzi na Sardynii, Dani Sordo nie poddaje się

Po wygraniu 5 odcinków specjalnych z 8 rozegranych Estończyk spędzi pierwszą noc Rajdu Włoch w roli lidera, nawet jeśli Hiszpan będzie miał się na baczności.

opublikowany 04/06/2021 à 19:46

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Tänak prowadzi na Sardynii, Dani Sordo nie poddaje się

Ott Tänak prowadzi po pierwszym dniu Rajdu Włoch. ©DPPI/N. Katiki

Dotknięty pechem w Portugalii, Ott Tanak chciałem zareagować na włoskim szutrze w ten weekend. A po pierwszym dniu wyścigów kierowca Hyundai wyraźnie to pokazał.

Po zdominowaniu całej pierwszej pętli dnia, mistrz świata 2019 opanował swój przedmiot po południu. Potrącony przez kolegę z drużyny, Daniego Sordo, który zadał mu dwa zadrapania, Ott Tänak pod koniec dnia ograniczył obrażenia, aby umocnić się na czele zawodów.

Choć po pięciu odcinkach specjalnych Ott Tänak pozostawił go w tyle, Dani Sordo nie poddał się, wręcz przeciwnie. Z dwoma ES wygranymi solo i innym udostępnionym Thierry Neuville (Hyundai) na drugiej pętli rodak z Torrelavega (Hiszpania) zdołał odrobić część deficytu. Różnica między obydwoma liderami wynosi obecnie zaledwie 19.

Za Sebastian Ogier (Toyota) miała znacznie lepszy piątek niż w Portugalii. Ograniczony do roli otwierającego ze względu na swoją pozycję w mistrzostwach (1. miejsce), panujący mistrz zrobił znacznie więcej niż tylko ograniczył obrażenia.

Jeśli na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej ma już 36 straty, Habowie nie mówią jeszcze ostatniego słowa. Mając dobrą pozycję startową w tę sobotę, Gapençais może pozwolić sobie na marzenia.

Thierry Neuville miał trudny dzień na sardyńskim szutrze. W dużej mierze pozostawiony w tyle po pierwszej pętli Belg napotkał pewne problemy, w tym dwa przebicia opony, podczas drugiej, które definitywnie wykluczyły go z walki o zwycięstwo. Już pierwszego dnia dojechał do mety na 5. pozycji ze stratą ponad minuty do lidera.

W M-Sport, dzień był ciemny. Po wycofaniu się Teemu Suninena i Adriana Fourmaux przez resztę dnia, podczas pierwszej pętli, w angielskiej konstrukcji Gus Greesnmith uległ awarii (skrzynia biegów) podczas OS8, ostatniego dnia.

Pierre-Louis Loubet (2C Competition), borykający się z problemami z hamulcami podczas dwóch ostatnich odcinków specjalnych, wypadł z czołowej dziesiątki. Obecnie zajmuje 10. miejsce, ze stratą ponad 12 minut do lidera.


10 najlepszych Rajd samochodowy Włoch po pierwszym wyścigu

Rajd będzie kontynuowany w najbliższą sobotę o godzinie 8:08 i będzie śledzony na AUTOhebdo.

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz