WRC – Australia: pierwsze cztery w dziewięć sekund

Sébastien Ogier objął prowadzenie w Rajdzie Australii. Jednak jego przewaga pozostaje bardzo niewielka, pierwszych czterech kierowców zgrupowało się w ciągu 9 sekund.

opublikowany 12/09/2015 à 11:22

Sebastian Ogier (Volkswagen) wygrał dwa odcinki specjalne drugiego przejazdu 2. etapu Rajd samochodowy z Australii i objął prowadzenie w imprezie z przewagą 3 dziesiątych nad nim Chris Meeke (Citroena).

Dwukrotny mistrz świata zrobił różnicę w Valla (SS12), rozgrywanym nocą, gdzie jego pozycja na drodze okazała się zaletą, ponieważ większość zawodników była spowalniana przez zawieszony pył pomimo 5-minutowej przerwy między samochodami. Irlandczyk z Irlandii Północnej był na tyle wściekły, że nie komentował konferencji prasowej.

Jari Matti Latvala (Volkswagen) również ma wszelkie szanse na zwycięstwo, ponieważ traci zaledwie 2 cala do swojego kolegi z drużyny. Andreasa Mickelsena (Volkswagen) również znajduje się w meczu, zaledwie 9” straty do pierwszego miejsca. Norweg patrzy Haydena Paddona (Hyundai) qui reste à une dizaine de secondes de sa Polo R WRC.

Ott Tanak (Ford) nadal zajmuje 6. miejsce przed dwoma pozostałymi kierowcami Hyundaia. Thierry Neuville wykorzystał przewagę nad Dani Sordo i awansował na 7. miejsce, wyprzedzając Hiszpana o 6 sekund. Elfyna Evansa (Ford) nadal jest na 9. miejscu przed nami Nassera Al-Attiyaha (Fiesta RRC), lider WRC2.

Trzeci etap Rajdu Australii rozpocznie się dziś wieczorem o 3:23. Rywalizacja na Power Stage rozpocznie się o godzinie 58:5.