WRC – Citroën skupił się na pojedynku z Hyundaiem w Katalonii

Priorytetowym celem Citroëna podczas Rajdu Katalonii będzie utrzymanie przewagi nad Hyundaiem w Mistrzostwach Producentów. The Reds wydają się pewni siebie.

opublikowany 20/10/2015 à 13:59

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Citroën skupił się na pojedynku z Hyundaiem w Katalonii

Mając tylko jeden punkt przewagi Hyundai Sporty motorowe, drugie miejsce w Mistrzostwach Producentów jest dalekie od zdobytego przez Citroën Total Abu Dhabi WRT który musi utrzymać przewagę po dwóch ostatnich rundach sezonu. „Mads Østberg i Kris Meeke pokazali, że potrafią zaprezentować niezwykłe umiejętności na tych dwóch nawierzchniach. DS3 WRC jest również konkurencyjny na każdym terenie. Celem jest pokazanie dużej regularności w całym meczu rallye utrzymać drugą pozycję w rankingu producentów”, potwierdził Yves Matton, dyrektor Citroën Racing.

The Reds będą mogli w szczególności liczyć na Madsa Ostberga, który poprzednią edycję kończył na podium. „Po Tour de Corse na asfalcie wzięliśmy udział w sesji testowej na szutrze, więc powinniśmy być dobrze przygotowani do jazdy na obu nawierzchniach”– stwierdził Norweg. „Odcinki pierwszego dnia są podobne do tych, które już znamy, to fantastyczne drogi gruntowe. Ten etap z pewnością będzie niezbędny, aby dobrze rozpocząć wyścig, ale te trzy dni będą równie ważne jak każdy inny. Na szutrze zawsze mam ambicję stanąć na podium. »

Kris Meeke również wyróżnił się na Rajdzie Katalonii, zajmując drugie miejsce, zanim doznał przebicia opony. „Wyjeżdżając później w piątek rano, powinniśmy uniknąć problemów spowodowanych kurzem” zauważył Irlandczyk z północy. „Na asfalcie trasa jest fantastyczna. W zeszłym roku byliśmy bardzo konkurencyjni, a DS 3 WRC był doskonały. Dopiero podwójne przebicie pozbawiło nas świetnego wyniku. Nowe promocje zmuszą nas do pracy nad robieniem notatek. Jeśli weekend będzie bezproblemowy, realnym celem powinno być podium, ale prawdziwym celem jest umocnienie drugiego miejsca w klasyfikacji konstruktorów. »

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz