WRC – Citroën musi to nadrobić w Australii

Citroën Racing będzie starał się odzyskać 2. miejsce w Mistrzostwach Producentów od Hyundaia podczas Rajdu Australii wraz z Madsem Ostbergiem i Krisem Meeke.

opublikowany 08/09/2015 à 12:47

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Citroën musi to nadrobić w Australii

Słabe wyniki Citroën Racing Rajd samochodowy Niemiec w sierpniu zeszłego roku kosztowało The Reds drugie miejsce w klasyfikacji producentów, którzy obecnie tracą 2 punktów Hyundai Sporty motorowe. Francuski zespół będzie musiał zareagować w tym tygodniu podczas Rajdu Australii, gdzie Kris Meeke i Mads Ostberg powrócą na brudną powierzchnię.

« Nasze dwie załogi zachowują swobodę opracowywania własnej strategii wyścigowej i zarządzania nią », podkreślił Yves Matton, dyrektor Citroën Racing. „Mads i Kris są zmotywowani, doskonale zdają sobie sprawę, że mają do dyspozycji realne aktywa i że są stworzone wszelkie warunki, aby mogli osiągać dobre wyniki. »

Mads Ostberg ma nadzieję uzyskać lepszy wynik niż swoje 15. miejsce zdobyte podczas ostatniego wyjazdu do Australii. „Świetnie przygotowałem się do tego wydarzenia i chcę zagrać główne role. Swoją prędkość pokazałem już w Australii, ale to jedyny rajd szutrowy w kalendarzu, w którym nie osiągnąłem jeszcze dobrego wyniku. Celem jest zatem postęp w porównaniu z poprzednimi latami i walka o podium?– wyjaśnił mieszkający Norweg zejście z drogi w celu rozpoznania.

Jeśli chodzi o Krisa Meeke, Irlandczyk z Irlandii Północnej może mieć nadzieję na grę w czołówce po tym, jak w zeszłym roku w tej imprezie nie stanął na podium ze stratą niecałe pół minuty. „Chodzi o to, aby nie atakować tak często, jak to możliwe. Przede wszystkim muszę utrzymać tempo z ostatnich rajdów i unikać najmniejszego błędu. Licząc także na moją pozycję wyjściową przez pierwsze dwa dni, powinno to pozwolić nam być na dobrym miejscu?– podkreślił kierowca Citroëna.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz