WRC – Hiszpania: Przeciwnicy Ogiera na macie

Podczas gdy Sébastien Ogier zbierał punkty w pierwszym przejeździe Rajdu Hiszpanii, jego przeciwnicy napotkali różne problemy. W południe Francuz jest obecnie solidnym liderem.

opublikowany 24/10/2015 à 12:16

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Hiszpania: Przeciwnicy Ogiera na macie

Sebastian Ogier (Volkswagen) okazał się nie do pokonania już na pierwszym przejeździe drugiego etapu Rajd samochodowy z Hiszpanii, gdzie jego pozycja jako otwieracza nie jest już karana wraz z pojawieniem się asfaltu. Trzykrotny mistrz świata wygrał pierwsze trzy odcinki specjalne, a jego bezpośredni przeciwnicy stracili orientację.

Ott Tanak (Ford) wycofał się po uszkodzeniu koła w SS11 (La Figuera, 26,26 km), dotrzymując kroku pierwszemu Polo R WRC zajmując trzecie miejsce ze stratą kilku sekund Jari Matti Latvala. Fin na kolejnej trasie (Poboleda, 10,63 km) doznał przebicia opony, przez co stracił prawie minutę.

Jari-Matti Latvala staje w pierwszym rzędzie, aby być świadkiem pojedynku Dani głuchy (Hyundai) I Andreasa Mickelsena (Volkswagen) zajął drugie miejsce, a obu kierowców dzieli 1”5. Fin jednak szybko odzyskał należne sobie miejsce, gdyż brak dystansu osiągnięty na SS13 (Capafonts, 19,8 km) pozwolił mu wrócić do Norwega o sześć sekund straty.

DS 3 WRC z Madsa Ostberga i Krisa Meeke podążaj dalej niż minutę od lidera wyścigu. Irlandczyk z północy wykorzystał przewagę Haydena Paddona (Hyundai) spowolnienie w wyniku przebicia opony podczas uderzenia w kamień. Jednak Nowozelandczyk traci zaledwie pięć sekund do szóstego miejsca i utrzymuje siedmiosekundową przewagę nad swoim kolegą z drużyny Thierry Neuville wygodniej za kierownicą swojego i20 WRC.

Marcin Prokop (Ford) wykorzystał nieszczęścia konkurencji, zwłaszcza tej M-Sport ponieważ Elfyna Evansa dojechał do rowu na SS13 i zajął dziewiąte miejsce przed liderem WRC5 Pontusem Tidemandem (Skoda Fabia R2). Szwed ma teraz ponad minutę przewagi nad swoim kolegą z drużyny Janem Kopeckym, a pretendent do tytułu Esapekka Lappi (Fabia R5) wypadł z trasy. Érc Camilli (Fiesta R5) stanął na tymczasowym podium przed Nasserem Al-Attiyahem (Fabia R5). Quentin Gilbert prowadzi w JWRC z ponad minutą przewagi nad Terrym Folbem po przebiciu opony Simone Tempestini.

Druga pętla drugiego etapu Rajdu Hiszpanii rozpocznie się o godzinie 14:16.

Filmy z Rajdu Hiszpanii

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz