WRC – Latvala obejmuje prowadzenie w Rajdzie Australii

Jari-Matti Latvala przejął prowadzenie w Rajdzie Australii od Krisa Meeke. Do czołówki powrócił także Sébastien Ogier.

opublikowany 11/09/2015 à 09:43

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Latvala obejmuje prowadzenie w Rajdzie Australii

Jari Matti Latvala chwycił za głowę Rajd samochodowy Australii pod koniec drugiego przejścia pierwszego etapu. Kierowca Volkswagena odniósł trzy zwycięstwa etapowe z rzędu i przejął DS3 WRC de Chris Meeke który pozostaje w kontakcie, tracąc zaledwie 2 sekundy do Finna. Irlandczyk z Irlandii Północnej, podobnie jak inni kierowcy, na SS8 (Newry Long, najdłuższy odcinek specjalny dnia liczący 29,51 km) został spowolniony z powodu unoszącego się w powietrzu pyłu.

Sebastian Ogier również wrócił na prowadzenie, zajmując miejsce w pierwszej trójce ze stratą niecałe 3 sekundy do Krisa Meeke. Dwukrotny mistrz świata zrobił różnicę w ósmym odcinku specjalnym i na tym skorzysta Stéphane'a Lefebvre'a na 2. etapie zmiennik Madsa Ostberga złamał zawieszenie pod koniec dnia.

Andreasa Mickelsena pozostaje czwarty, ale ma tylko 4 sekundy przewagi Dani głuchy który spadł na 5. miejsce z około dziesięciosekundową przewagą Haydena Paddona. Thierry Neuville skorzystał z Ott Tanak przez 3 sekundy różnicy. Elfyna Evansa et Lorenza Bertelliego ukończyć pierwszą dziesiątkę.

Nassera Al-Attiyaha utrzymuje prowadzenie w WRC2 z 50-sekundową przewagą Jurij Protasow. Abdulaziza Al Kuwariego podąża za Ukraińcem o pół minuty.

Filmy z Rajdu Australii

Drugi etap Rajdu Australii rozpocznie się o godzinie 2:18 (czasu francuskiego) trasą Nambucca o długości 50,8 km. Pierwszy przejazd zakończy 7,94 km Valla. Drugi fragment rozpocznie się o 7:41 i będzie transmitowany na żywo na AUTOhebdo.fr.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz