WRC – Latvala chce uratować sezon w Tour de Corse

Jari-Matti Latvala będzie chciał uratować sezon, wygrywając Tour de Corse.

opublikowany 29/09/2015 à 17:51

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Latvala chce uratować sezon w Tour de Corse

W tym tygodniu kierowcy będą walczyć o honor podczas Tour de Corse, a tytuły zarówno kierowców, jak i producentów zdobył Sebastian Ogier i Volkswagena. Mając „tylko” dwa zwycięstwa w tym sezonie w Portugalii i Finlandii, Fin nie był w stanie naśladować wzorowej konsekwencji swojego kolegi z drużyny.

„Wspaniale było zdobyć tytuł konstruktorów tak wcześnie w sezonie”., podkreśla Jari-Matti Latvala. „Ale muszę przyznać, że chciałbym zostać mistrzem w tym roku. To był mój cel i nie udało mi się. Jednak sezon jeszcze się nie skończył i chcę wygrać trzy ostatnie rajdy sezonu (Tour de Corse, Rajd samochodowy Rajdu Katalonii i Walii GB). Dzięki temu będziemy mogli dobrze rozpocząć przyszły rok. »

Jari-Matti Latvala będzie mógł liczyć na swoje doświadczenie z Tour de Corse. „Jest coś, co kocham na Korsyce. Asfalt zapewnia doskonałą przyczepność, ale nigdy nie da się przeciąć pofałdowanych zakrętów i nie ma prostych odcinków. Jeśli na Korsyce znajdziesz linię prostą dłuższą niż sto metrów, to znaczy, że jesteś na niewłaściwej wyspie. Nie mogę się doczekać powrotu na czysty asfaltowy rajd po zakurzonych i brudnych odcinkach specjalnych w Australii. »

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz