WRC – Ogier i Volkswagen ponad resztę w Niemczech

Sébastien Ogier podczas Rajdu Niemiec powiększył przewagę nad pościgiem. Volkswagen może liczyć na pierwsze zwycięstwo na własnym terenie dzięki hat-trickowi.

opublikowany 22/08/2015 à 19:47

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Ogier i Volkswagen ponad resztę w Niemczech

Sebastian Ogier po raz kolejny dominował drugiego dnia Rajd samochodowy Niemiec, wygrywając większość etapów, a jedynym przeciwnikiem, który był w stanie go pokonać na niektórych trasach, był jego kolega z drużyny Jari Matti Latvala.

Jednak Fin nie był już w stanie dotrzymać piekielnego tempa podwójnego mistrza świata i jego opóźnienie w stosunku do Francuza wynosi obecnie 34 sekundy, podczas gdy ostatni dzień obejmuje tylko cztery odcinki specjalne.

Andreasa Mickelsena w dalszym ciągu umacnia swoją pozycję, aby zapewnić Volkswagenowi hat-tricka, wciąż poszukując pierwszego sukcesu w tej dyscyplinie na własnym terenie.

Dani głuchy (Hyundai) zawsze staje w obronie swojego kolegi z drużyny Thierry Neuvillenie udało mu się jednak ukryć, a Belg wciąż traci niecałe dziesięć sekund do Hiszpana.

Elfyna Evansa (Ford) widzi Madsa Ostberga (Citroën) traci zaledwie 3 sekundy do 6. miejsca, a Norweg poprawia swoje wyniki przez cały wyścig.

Ott Tanak (Ford) spadł na ósme miejsce po podróży, która kosztowała go ponad minutę. Estończyk jest teraz na prowadzeniu Haydena Paddona (Hyundai), który skarżył się na problemy z turbosprężarką na drugim przejeździe odcinków specjalnych i ma teraz tylko 9 sekund przewagi nad Stéphane'a Lefebvre'a (Citroena).

Jana Kopeckiego (Fabia R5) nadal dominuje w WRC2, wyprzedzając teraz Francuzów Erica Camiliego (Fiesta R5) i Quentina Giordano (DS3 RRC). Craiga Breena (208 T16 R5) stracił kilka miejsc w wyniku przebicia opony.

Ostatni etap Rajdu Niemiec zostanie rozegrany jutro o godzinie 7:07 i będzie można go śledzić na żywo na AUTOhebdo.fr. Kliknij link aby obejrzeć filmy z Rajdu Niemiec.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz