WRC – Ogier utrzymuje kontrolę w Rajdzie Hiszpanii

Sébastien Ogier utrzymuje prowadzenie na szczycie Rajdu Hiszpanii, a Jari-Matti Latvala odzyskuje pozycję pretendenta.

opublikowany 24/10/2015 à 17:54

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Ogier utrzymuje kontrolę w Rajdzie Hiszpanii

Sebastien Ogier utrzymuje prawie minutę przewagi na godz Rajd samochodowy Hiszpanii na koniec drugiego etapu rywalizowano na asfalcie, inaczej niż pierwszego dnia. Walka skupiła się na miejscach honorowych, ze świetnym atakiem z Jari Matti Latvala który odzyskał drugie miejsce po przebiciu opony w pierwszym podjeździe.

Nowa trójka składa się wyłącznie z kierowców Volkswagena, Andreasa Mickelsena utrzymując trzecie miejsce po objęciu prowadzenia Dani głuchy (Hyundai). Mimo dobrego oporu Hiszpan poddał się atakom Polo R WRC i znajduje się na czwartej pozycji, nieco ponad cztery sekundy za Norwegiem.

Chris Meeke (Citroën) zajął piąte miejsce w super specjalnym Salou, który zamknął drugi etap o 1”5 cali przed swoim kolegą z drużyny Madsa Ostberga. Irlandczyk z Irlandii Północnej miał trudności z ustawieniami swojego DS 3 WRC. Priorytetem kierowców Citroëna będzie przeciwstawienie się HyundaiomHaydena Paddona i Thierry Neuville do Norwega tracą niecałe 13 sekund.

Marcin Prokop (Ford) zajmuje dziewiąte miejsce przed Pontusem Tidemandem (Skoda Fabia R5), wciąż solidnym liderem WRC2 z pół minuty przewagi nad swoim kolegą z zespołu Janem Kopeckym, a Éric Camilli (Fiesta R5) nadal zajmuje tymczasowe podium. Quentin Gilbert pozostaje na czele JWRC.

Ostatni etap Rajdu Hiszpanii rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 25 października o godzinie 7:17 (uwaga na zmianę czasu na zimowy).

Filmy z Rajdu Hiszpanii

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz