WRC – Ogier: „Chciałem się dobrze bawić”

Sébastien Ogier nie ukrywał, że podczas wypadku na Rajdzie Hiszpanii był w ataku, podczas gdy Francuz wygrał wyścig.

opublikowany 26/10/2015 à 13:24

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Ogier: „Chciałem się dobrze bawić”

Sebastian Ogier stracił zwycięstwo Rajd samochodowy Hiszpanii po uderzeniu w barierkę na Power Stage, mając prawie minutę przewagi nad pościgiem. Jeśli tytuły Drivers i Producers są już odtwarzane, lFrancuz miał okazję podpisać trzeci z rzędu kontrakt na katalońskiej ziemi po stracie kolegów.

„To był długi skręt w lewo, dwa razy. Dziś rano podczas pierwszego przejścia, Poprawiłem notatkę ponieważ wyjście z zakrętu było szybsze niż początkowo zakładano. Problem w tym, że też weszłam szybciej niż w pierwszej turze. Przesunięto samochód, ścieżka poszerzyła się o 10 centymetrów za bardzo i to szyna zatrzymała nas w miejscu”– wyjaśnił kierowca volkswagena (wideo z wypadku).

Ten błąd pozwolił Andreasowi Mikkelsenowi odnieść swoje pierwsze zwycięstwo WRC, ale Volkswagen musiał zadowolić się dubletem, a na drugim miejscu znalazł się Jari-Matti Latvala. „To był trochę głupi błąd, ponieważ wygraliśmy wyścig”– przyznał Sébastien Ogier. „Utrzymywaliśmy przewagę przez jeden dzień i Chciałem sprawić sobie przyjemność atakując w tym ostatnim odcinku specjalnym. Grałem i przegrałem. Przyjmuję na siebie pełną odpowiedzialność i konsekwencje, które na szczęście nie są zbyt poważne. »

Filmy z Rajdu Hiszpanii

Zapraszamy do zapoznania się z analizą Rajdu Hiszpanii przeprowadzoną przez naszego specjalnego korespondenta w numerze 2035 AUTOhebdo, dostępną od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz