WRC – Stéphane Lefebvre powróci do DS3 WRC podczas Tour de Corse

Po pierwszych krokach w najwyższej kategorii w Niemczech Stéphane Lefebvre powróci na Tour de Corse w DS3 WRC.

opublikowany 28/08/2015 à 15:34

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Stéphane Lefebvre powróci do DS3 WRC podczas Tour de Corse

Stéphane Lefebvre powróci na DS3 WRC w Tour de Corse rozgrywanym w dniach 1–4 października. Francuz zdobył ważne punkty w Citroën Racing, zajmując 10. miejsce w tabeli Rajd samochodowy z Niemiec, gdzie po raz pierwszy w zawodach pojechał samochodem w najwyższej kategorii dyscypliny.

„Stéphane dał taki występ, jakiego od niego oczekiwaliśmy i w ogóle tak powiedziałbym?trochę przekroczył założone cele », uznał Yves Matton, dyrektor Citroën Racing. „Przy zastosowaniu od początku do końca osiągnął postęp w czystym wykonaniu, wykazując jednocześnie interesującą wrażliwość techniczną. W tym kontekście i zgodnie ze swoim programem, który obejmował dwa wyścigi w DS3 WRC, wystartuje w Tour de Corse tym samym samochodem. Dzięki temu będzie mógł wykorzystać pierwsze doświadczenia na asfalcie, aby utrzymać swoją dynamikę. »

Aktualny mistrz JWRC, którego pilotem jest Stéphane Prévot, zapoznał się z samochodami rajdowymi z napędem na wszystkie koła w tym roku, biorąc udział w WRC2, w tym wygrywając w swojej kategorii Rajd Monte Carlo w styczniu ubiegłego roku.

„To rajd, który będzie nowy dla wszystkich kierowców WRC, ale brałem w nim udział dwa razy małymi samochodami, więc wiem, czego się spodziewać”– podkreśliła zainteresowana osoba. „Dla mnie, który pochodzi z północy Francji, profil korsykańskich dróg jest dokładnym przeciwieństwem tego, co znam najlepiej! Ale już mogę sobie wyobrazić przyjemność odczuwaną z DS3 WRC na tych specjalnych odcinkach? Myślę, że główną trudnością będzie znajdź granice samochodu na nawierzchni o dużej przyczepności. Będę miał trochę mniej przygód niż w zeszłym tygodniu, zwłaszcza że skorzystam z sesji testowej, aby specjalnie przygotować się do tego spotkania. Postaram się wyjechać z Niemiec pełen pozytywnych wibracji, aby nadal zmniejszać różnicę do najlepszych. »

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz