WRC – Bez smaku zwycięstwo Ogiera

Sébastien Ogier kończy sezon kolejnym zwycięstwem w Wales Rally GB. Ale serca tam nie ma.

opublikowany 15/11/2015 à 14:08

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Bez smaku zwycięstwo Ogiera

Sebastian Ogier (Volkswagen) odniósł ósme zwycięstwo w tym sezonie, wygrywając Rajd Walii Wielkiej Brytanii po zdominowaniu dużej części imprezy. Z przodu zwyciężył trzykrotny mistrz świata Chris Meeke (Citroena) i Andreasa Mickelsena (Volkswagena). „To zwycięstwo to najlepszy sposób na zakończenie sezonu, ale dzisiaj nie ma powodu do świętowania. Mamy na myśli inne rzeczy. Ten weekend był bardzo trudny”- oznajmił Francuz, który po przybyciu na miejsce wręczył trójkolorową flagę.

Citroën Racing zajmuje drugie miejsce w Mistrzostwach Producentów przed Hyundai, i20 WRC de Dani głuchy et Haydena Paddona zamykając pierwszą piątkę. Nowozelandczyk utrzymał piąte miejsce z ośmiosekundową przewagą Elfyna Evansa (Bród). Madsa Ostberga (Citroën) zajmuje siódmą pozycję przed nami Stéphane'a Lefebvre'a (Citroena) i Robert Kubica (Bród). Lorenza Bertelliego (Ford) zamyka pierwszą dziesiątkę.

Teemu Suninen (Skoda Fabia S2000) odebrał zwycięstwo w WRC 2 Éricowi Camilli (Fiesta R5), który dobiegł do mety ze stratą 19 sekund do Finna z powodu problemów z silnikiem. Po JWRC Quentin Gilbert zdobył tytuł WRC 3 zajmując trzecie miejsce.

Filmy z Rajdu Walii GB

Zapoznaj się z analizą Wales Rally GB przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze 2038 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach i od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz