Aurélien Panis zwycięzca wyścigu 1 w Andorze

Pełna karta dla Aurélien Panis na koniec pierwszego dnia zawodów w Andorze: autor pole position i zwycięzca piątkowego superfinału, kierowca Isère Audi A1 obejmuje prowadzenie w mistrzostwach.

opublikowany 16/12/2023 à 09:30

Doriana Grangiera

© BRUNO BADE

• Idealny dzień dla Aurélien Panis w Andorze. Kierowca Isère Audi A1 zdobył duże punkty podczas pierwszego wyścigu w piątek w Księstwie. Autor najlepszego czasu Q1 i startującego z pole position, Francuz nie oddał swojego pierwszego miejsca i zwyciężył w końcówce Superfinału.
  • Podium pierwszego dnia wyścigów uzupełnia Olivier Pernaut (Renault) oraz Christophe Ferrier (Métropole Nice), obaj najszybsi tego dnia w kwalifikacjach i wyścigu. Wcześniej wieczorem Dorian Boccolacci wygrał Mały Finał.
  • W mistrzostwach Aurélien Panis podpisał świetny występ dnia, przejmując kontrolę z 184 punktami, do niewielkiej przewagi już powiększonej do JB Dubourga z jego 166 punktami. Yann Ehrlacher zajmuje obecnie 3. miejsce w rankingu ze 164 zarejestrowanymi jednostkami.
  • W kategorii Elite zwyciężył Anthony Pelfrene, przed Louisem Gervosonem w superfinale, a Margot Laffite zwyciężyła w małym finale.