Antonelli zdobywa Tramnitz i swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie

Po zdobyciu podium Andrea Kimi Antonelli odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w FRECA i wrócił do mistrzostw.

opublikowany 01/07/2023 à 10:18

Gonzalo Forbes

Pierwsze zwycięstwo we FRECA dla Andrei Kimiego Antonelliego. © Sebastiaan Rozendaal / Holenderska Agencja Fotograficzna.

• Dzień po pierwszym zwycięstwie FRECA swojego kolegi z drużyny, Rafaela Câmary, Andrea Kimi Antonelli (Prema) również dodał swoje imię do listy zwycięzców sezonu 2023. Włoch rzeczywiście wygrał drugi wyścig na torze Spa-Francorchamps.
  • Partia 3e, protegowany Mercedes zaliczył bardzo dobry start i natychmiast znalazł się w rurach wydechowych opiekuna pole position Tima Tramnitza (R-ace GP). Po pierwszej części wyścigu, obserwując swojego rywala, a wszystko to w deszczu Ardenów, Andrea Kimi Antonelli ruszył do ataku 18 minut przed czasem na łańcuchu Fagnes. Świetnym manewrem kierowca Transalpine pozbył się Niemca i po raz pierwszy przejął kontrolę nad wyścigiem 2.
  • Po tym wyprzedzeniu samochód bezpieczeństwa wjechał na tor po wypadku Ołeksandra Partyszewa (KIC Motorsport), po czym został przedłużony z powodu zatrzymania się na torze Lucasa Mediny (Saintéloc Racing).
  • Po prawie kwadransie przerwy wznowiono wyścig 2, ale natychmiast go zatrzymano czerwoną flagą (i nigdy go nie wznowiono) z powodu wypadku Tima Tramnitza na zjeździe Raidillon. Niemiec ostatecznie spisał się dobrze, ponieważ zachował swoje 2e pomimo jego incydentu.
  • Ponieważ wyścig nie został wznowiony, regulamin przewiduje, że pod uwagę brana będzie klasyfikacja z okrążenia poprzedzającego czerwoną flagę.
  • W rezultacie zwyciężył Andrea Kimi Antonelli, wyprzedzając Niemca i Joshuę Durksena (Arden). Tymczasowo na podium po wypadku Tima Tramnitza Hadrien David (ART Grand Prix) ostatecznie zadowala się 4.e miejsce przed Rafaelem Câmarą. Kolejny świetny występ Mayi Weug (KIC Motorsport). Po jego 7e miejsce dzień wcześniej, zajęła 6e po raz kolejny zdobywając bardzo dobre punkty.
  • W mistrzostwach to zwycięstwo pozwala Andrei Kimi Antonelliemu znacznie zmniejszyć dystans do lidera Martiniusa Stenshorne’a (R-ace GP). Choć przed startem drugiego wyścigu miał ich 30, Włoch jest już tylko 2 punktów za Norwegiem, zaledwie 5e. Wszystko zostaje wznowione.

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.