Comtoyou Racing z czterema Astonami Martinami w GT World Challenge

Belgijski zespół będzie w tym sezonie prowadził cztery Aston Martiny Vantage GT3 w zawodach GT World Challenge, podzielonych na trzy różne klasy.

opublikowany 02/04/2024 à 10:00

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Comtoyou Racing z czterema Astonami Martinami w GT World Challenge

© Comtoyou Racing

Comtoyou Racing pojawi się w tym sezonie w GT World Challenge. Na kilka dni przed rozpoczęciem mistrzostw w sezonie 2024 na torze Paul-Ricard belgijska drużyna potwierdziła składy załóg, które będą pracować nie mniej niż cztery Aston Martin Vantage’a GT3. Te cztery załogi zostaną podzielone na trzy różne klasy.

Jak ogłoszono pod koniec lutego, Comtoyou Racing wystawi „Dream Team” na Aston Martina Vantage GT3 nr 007. Mistrzowie Świata w WEC w GTE Pro z Astonem Martinem Duńczycy Nicki Thiim i Marco Sørensen połączą siły z nowym oficjalnym kierowcą Mattią Drudim, ubiegłorocznym mistrzem GT World Challenge Europe Sprint Cup.

Comtoyou Racing przybywa do Brązowego Pucharu

Do Srebrnego Pucharu zgłoszą się dwa samochody. Na pierwszym, który będzie nosił numer 12, znajdziemy Nicolasa Baerta, Estebana Mutha i Sebastiana O'Gaarda, natomiast numerem 21 poprowadzą Sam Dejonghe, Matisse Lismont – który zadebiutuje w GT3 – oraz Charlesa Clarka. Wreszcie Comtoyou Racing zadebiutuje w Brązowym Pucharze z Johnem de Wilde, Jobem Van Uitertem i Kobe Pauwelsem na pokładzie czwartego Astona Martina.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy wystawić cztery Aston Martiny Vantage GT3 w zawodach Fanatec GT World Challenge Europe” – uśmiecha się Jean-Michel Baert, szef zespołu Comtoyou Racing. „To najlepsze mistrzostwa dla GT3. Poziom jest fantastyczny, wyścigi są bardzo konkurencyjne i wiemy, że to ogromne wyzwanie. Ale to też nas motywuje! Po naszym dobrym debiucie w GT3 w zeszłym roku, chcemy kontynuować tę dynamikę, zgłaszając jeden samochód do Pro, dwa do Silver Cup i jeden do Bronze Cup. »

„Dużo pracowaliśmy nad skompletowaniem naszych załóg, ponieważ chcieliśmy zgromadzić w swojej klasie cztery konkurencyjne trio, dodaje François Verbist, menadżer zespołu Comtoyou Racing. Ale jestem z tego dumny! Jest tu mieszanka profesjonalistów i młodych kierowców o długich zębach. Ponadto po raz pierwszy będziemy wchodzić do Pucharu Brązu. Szczerze mówiąc, wolelibyśmy mieć trochę więcej czasu na przygotowania, ale tor Paul Ricard to świetne miejsce na rozpoczęcie sezonu i dodanie pewności naszym kierowcom. »

CZYTAJ TAKŻE > Mercedes-AMG ujawnia swoje mocne strony na sezon 2024

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz